Zamykanie naczynek laserem diodowym – jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Zamykanie naczynek laserem diodowym – jakie są wskazania i przeciwwskazania?

We współczesnej medycynie estetycznej bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne lasery diodowe 980 nm, dzięki którym możliwe jest zamykanie naczynek. Skuteczna i bezbolesna metoda polega po prostu na absorpcji światła laserowego bezpośrednio we krwi i skórze. Gdy hemoglobina pochłonie światło, to następnie wykorzystuje je do podgrzania naczyń krwionośnych, dzięki czemu możliwe jest ich zamykanie.

Dlaczego warto skorzystać z laserów diodowych?

Dzięki laserowi nie ma potrzeby naruszania struktury skóry. Absorpcja dochodzi nie tylko w hemoglobinie, ale również w melaninie, czyli barwniku skóry. Między innymi dlatego też można liczyć na szybkie i satysfakcjonujące efekty zabiegu.

Przy dużych i bardzo widocznych zmianach zaleca się przeprowadzenie 2-3 zabiegów. Ważne jest również to, aby wybrać dobrą klinikę, która posiada nie tylko profesjonalne lasery medyczne, ale również odpowiednio przeszkoloną kadrę. Godna polecenia jest nowoczesna Klinika Kosmetologii Estetycznej Klaudia Żmuda (https://www.klinikazmuda.pl/Oferta/laser-diodowy-capilase-980-nm/).

Kto w pierwszej kolejności powinien skorzystać z zabiegu?

Z dobrodziejstwa laserów diodowych Capilase 980 nm najczęściej korzystają osoby z nieestetycznymi pajączkami. Mogą one pojawić się oczywiście nie tylko na twarzy, ale również na innych częściach ciała.

Opisywana technika laserowa doskonale sprawdzi się także przy teleangiektazji, rumieniu i naczyniakach. Mowa tutaj nie tylko o naczyniakach gwiaździstych i płaskich, ale również o naczyniakach jamistych i starczych. Na zabieg warto zdecydować się również wtedy, gdy mamy mniejsze lub większe problemy z zaczerwienieniem skóry albo trądzikiem różowatym.

Jakie są przeciwwskazania?

Zabieg laserem diodowym nie jest dobrym wyborem dla kobiet w ciąży i mam w okresie karmienia. Z lasera diodowego zrezygnować należy również przy dużej opaleniźnie, epilepsji, bielactwie i łuszczycy.

Lekarz może odmówić wykonanie zabiegu również wtedy, gdy na skórze są rany. Nawet stare blizny mogą uniemożliwić skorzystanie z laserów diodowych. Warto wspomnieć także o tym, że przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu (przez 24 godziny).