Pralka Samsung QDrive – czy warto ją kupić?

Na początku 2018 roku koreańska marka wprowadził na rynek nową linię produktów – pralki Samsung Qucik Drive z unikalnym innowacyjnym bębnem. Seria z nowymi bębnami jest dodatkowo wyposażona w znane już, dobrze sprawdzające się rozwiązania takie jak technologia EcoBubble, aplikacja SmartThings oraz dodatkowe drzwi AddWash. Technicznym atutem najnowszych pralek Samsung jest innowacyjny silnik Digital Inverter, klasa efektywności energetycznej A+++ oraz grzałka ceramiczna Plus.

Q jak Quick Drive

Szybciej, czyściej i delikatniej – tak w skrócie można opisać działanie nowego bębna Quick Drive. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań, bęben pralkiSamsung złożony jest z bębna głównego i tylnego panelu, a każdy z elementów porusza się niezależnie od siebie. Ubrania w bębnie poruszają się dzięki temu nie tylko do góry i do dołu, ale także w przód i w tył – takie ruchy sprawiają, że pranie jest czyste w krótszym czasie. Dzięki dodatkowym dyszom natrysku przyspieszony jest czas płukania, a specjalnie wyprofilowane otwory skuteczniej odprowadzają wodę podczas wirowania. Krótsze pranie, to poza oszczędnością czasu, oszczędność pieniędzy – producent deklaruje zużycie energii do 20% mniejsze.

Gdy często zdarza Ci się o czymś zapomnieć, pralka AddWash będzie dobrym wyborem

Pralka AddWash to rozwiązanie nie tylko dla zapominalskich, ale również dla wszystkich, którzy bardzo delikatne pranie piorą ręcznie. Tak prosta, na pierwszy rzut oka, funkcjonalność jak dodatkowe drzwi AddWash, okazała się niezwykle przydatna w codziennym życiu – gdy po uruchomieniu prania zauważymy, że czegoś jeszcze zapomnieliśmy włożyć do pralki, wystarczy wstrzymać pranie naciskając odpowiedni przycisk,  otworzyć małe drzwiczki i dorzucić zapomnianą rzecz. Proste i szybkie! Pranie, które pierzemy ręcznie, ale płuczemy i wirujemy w pralce również możemy dodać w trakcie ustawionego już cyklu. O właściwym momencie powiadomi nas aplikacja na telefonie.

Jak inteligentna pralka może Ci pomóc w praniu?

Aplikację Samsung SmartThings możesz zainstalować na swoim smartfonie i w ten sposób obsługiwać pralkę zdalnie, z dowolnego miejsca poza domem. Aplikacja niestety nie załaduje za Ciebie pralki, a później nie rozwiesi ubrań, ale jeśli samodzielnie włożysz pranie, to już później możesz liczyć na jej wsparcie. Pozwala ona z dowolnego miejsca uruchomić i zatrzymać pralkę, pokazuje także postępy cyklu prania. Jeśli nie do końca wiesz jaki program będzie odpowiedni dla pranych rzeczy, w tym również pomoże Ci aplikacja i funkcja Asystent Prania – wystarczy, że zaznaczysz jakie ubrania wkładasz do pralki, a Asystent dopasuje właściwy sposób prania do ilości rzeczy i stopnia ich zabrudzenia. Aplikacja SmartThings przypomina też regularnie o ustawianiu programu czyszczenia pralki, wydłużając tym samym prawidłowe funkcjonowanie urządzenia.

O tym, że Samsung QDrive to inteligentna pralka, może świadczyć również program Pranie optymalne. Pralka zważy pranie, a także rozpozna stopień zabrudzenia, a następnie dzięki autodozownikowi doda właściwą ilość detergentu. Dobierze również odpowiednią ilość płukań i czas prania. Rozwiązania proponowane przez firmę Samsung na pewno przypadną do gustu zapracowanym i wymagającym użytkownikom, szukającym możliwości optymalizacji i zdalnej obsługi przy zachowaniu stylowego wyglądu urządzenia.