Kasacja pojazdów Kraków – co warto o niej wiedzieć?

Kasacja pojazdów Kraków – co warto o niej wiedzieć?

Kasacja pojazdów Kraków to oddanie do zakładu utylizującego pojazdy naszego starego i niesprawnego samochodu, motocykla lub motoroweru, którego dalsze użytkowanie stało się niemożliwe. Podpowiadamy, kiedy i komu oddać auto i jakie formalności trzeba będzie spełnić.

Kasacja pojazdów Kraków – kiedy pora o niej pomyśleć?

Nawet najlepsze auto z czasem się zużywa. Z roku na rok utrzymanie pojazdu w dobrej kondycji kosztuje coraz więcej pieniędzy, aż w końcu dochodzimy do momentu, gdy dalsze naprawy stają się zupełnie nieopłacalne. I ten właśnie moment, gdy odzywają się kwestie ekonomiczne, dotyczące napraw samochodu jest kluczowy dla zastanowienia się nad koniecznością demontażu starego pojazdu.

Sprawdzone punkty kasacji pojazdów w Krakowie

Zastanawiasz się jak poznać, które stacje demontażu samochodów działają legalnie na terenie Małopolski? Otóż legalizacja tego typu punktów należy do zadań wojewody małopolskiego i lista prawomocnych stacji kasacji jest ogłaszana na oficjalnych stronach internetowych województwa małopolskiego.

Stare samochody, przeznaczone do utylizacji powinny trafić do uznanych przez wojewodę punktów ponieważ jeśli oddamy auto w ręce nieuczciwych fachowców możemy ponieść prawne konsekwencje współpracy z nieautoryzowaną stacją.

Kasacja pojazdów Kraków – jakich formalności trzeba będzie dopilnować?

Oprócz wspomnianego odszukania legalnej stacji kasacji pojazdów Kraków niezbędne będzie także skompletowanie dokumentów, bez którego stacja nie przyjmie auta czy motocykla, czyli okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu, karty pojazdu i ostatniej polisy OC.

Kiedy stacja demontażu niesprawnych samochodów odbierze auto i wypłaci nam należne za wrak pieniądze otrzymamy także potwierdzenie przeprowadzenia utylizacji w formie papierowej. I z tym dokumentem, dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu i polisą OC musimy w ciągu 30 dni stawić się w wydziale komunikacji urzędu, w którym dany pojazd był ostatnio zarejestrowany. Ostatnią sprawą do załatwienia jest bowiem wyrejestrowanie zezłomowanego auta w urzędzie.