Prezenty firmowe dla kontrahentów

Obdarowywanie kontrahentów i współpracowników drobnymi upominkami pomaga budować wzajemne relacje. Czasem takie prezenty mogą być dodatkową formą reklamy albo podkreślać prestiż obdarowującego. Jakie prezenty firmowe będą najbardziej odpowiednie? Wiele zależy od okazji i budżetu. Przyjrzyjmy się, jakie drobiazgi i nie tylko wypada wręczyć w ramach służbowych relacji.

Gadżety z grawerem

Nieduże gadżety, takie jak pendrive i zapalniczka z grawerem, czy długopisy z logo firmy to świetne nośniki reklamy. Można dzięki nim zapaść w pamięć swoich klientów i zyskać nowych, jeśli drobiazg trafi w ich ręce.

Wiele nawet niedużych firm zleca przygotowanie firmowych kubków albo filiżanek. To ma całkiem proste wyjaśnienie w psychologii. Picie kawy to czynność przyjemna, dająca relaks. Jeśli ktoś w takiej chwili będzie widzieć logo, czy nazwę konkretnej firmy, zacznie ją kojarzyć z tymi pozytywnymi emocjami. Nieduże gadżety z firmowym napisem można zamówić przez internet, dosyłając jednocześnie swoje logo. Przy zapalniczkach z grawerem trzeba wybrać konkretny napis.

Praktyczne prezenty biurowe

Pod koniec roku warto zainwestować w firmowe kalendarze i notesy. Grudzień to czas, w którym wielu ludzi szuka kalendarza na kolejny rok. Jeśli zostaną obdarowani kalendarzem z logo danej marki, będzie im ono towarzyszyć przez kolejne dwanaście miesięcy. Poza kalendarzami książkowymi, można również kupić biurkowe oraz takie zawieszane na ścianie.

Firmowe notesy, czy biuwary na biurko również mogą być skuteczną formą reklamy. Przy okazji są funkcjonalne, więc szybko zyskają zwolenników. Można z nich korzystać zarówno w firmie, jak i przynosić je do biur swoich kontrahentów.

Prezenty na specjalne okazje

Niektóre okazje wymagają czegoś więcej niż firmowy kubek, czy zapalniczka z grawerem. Dla dużych partnerów można przygotować specjalne prezenty z okazji świąt, kolejnej rocznicy istnienia firmy, czy podpisania dużego kontraktu.

Wypada wtedy sięgnąć po produkty premium. Można kupić na dobre wino albo szampana, które będą specjalnie zapakowane. Sporą popularnością cieszą się również słodkie kosze. Do tak przygotowanych pakunków można włożyć kartkę z dedykacją lub życzeniami albo owinąć je wstążką z firmowym napisem.