Czy warto używać płynów micelarnych?

Oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji każdego dnia, niezależnie od tego czy nakłada się makijaż czy też nie. Jest to pierwsza czynność związana z pielęgnacją cery, od której zaczyna się poranny rytuał. Jak najlepiej go wykonać i co może się przydać?

Skracamy czas poświęcony na pielęgnację

Nie da się ukryć, że codzienne zabiegi pielęgnacyjne potrafią zajmować dość dużo czasu, tym bardziej jeśli trzeba używać różnych kosmetyków do cery. Płyn do demakijażu oczu, a następnie oczyszczanie twarzy? Są to już dwa różne kosmetyki i kolejny czas poświęcony na takie czynności. Najlepsze rozwiązanie to wybór inteligentnych kosmetyków, które poradzą sobie z jednym i drugim zadaniem. Takim kosmetykiem jest z pewnością płyn micelarny, kosmetyk cieszący się dużą popularnością, ze względu na swoją lekkość i skuteczność. Dzięki płynom micelarnym, można nie tylko oczyścić twarz i przygotować ją do dalszych zabiegów, ale także zmyć makijaż, w tym oczy. Zmiana kosmetyków przy tej samej czynności bywa kłopotliwa, stąd producenci oferują wielofunkcyjne kosmetyki. 

Na jakie płyny micelarne warto zwrócić uwagę?

Zawsze liczy się rodzaj cery i tego jakie ma potrzeby. Płyny micelarne z reguły są delikatnymi kosmetykami, które można używać nawet zamiast wody. Płyny micelarne 3w1 do cery wrażliwej mają właściwości usuwania makijażu, oczyszczania i ukojenia cery. Wariant do cery normalnej i mieszanej to inna odmiana tego kosmetyku. Do cery matowej, warto spróbować płynu micelarnego z witaminą C, która ma właściwości rozjaśniające. Dużą popularnością cieszą się dwufazowe formuły, które mają wysoką skuteczność w zmywaniu makijażu i pozwalają na łatwe i szybkie usuwanie makijażu. Takie dodatki jak olejek arganowy, woda różana, aloes, kwas hialuronowy czy melisa wzbogacają kosmetyk i są dedykowane konkretnym potrzebom skóry. Bogaty wybór płynów micelarnych ma Garnier, u którego można znaleźć te kosmetyki odpowiadające rożnym problemom z cerą. Kosmetyki typu 3w1 czy 2w1 na stałe wpisały się w kanon popularnych preparatów, bo są oszczędne i działają kompleksowo na skórę. 

Jakie są zalety płynu micelarnego?

Jego nowoczesna formuła polega na tym, że jest lekki i nie wymaga silnego tarcia skóry. W porównaniu do żeli do twarzy, nie jest kosmetykiem tłustym ani zatykającym pory. Płyny micelarne nie wysuszają twarzy, co jest dużym problemem w przypadku innych kosmetyków do mycia twarzy. Skóra nie jest matowa, tylko przyjemnie nawilżona. Technologia miceli sprawia, że wystarczy zrobić kilka ruchów nawilżonym wacikiem i makijaż jest zmyty. Można go używać przed nałożeniem makijażu, jak i po całym dniu do zmywania twarzy. Do tego nie trzeba potem zmywać twarzy wodą, co jest bardzo wygodne.  Niewątpliwa zaleta to inteligentna pielęgnacja, która zakłada oszczędność czasu, delikatne traktowanie cery i dbałość nie tylko o efekt oczyszczenia, ale i pielęgnacji po tym zabiegu. Każda nowoczesna kobieta powinna mocno rozważyć płyny micelarne w swojej codziennej pielęgnacji, a w krótkim czasie doceni ich zalety. Skóra, która jest zabezpieczona po każdym oczyszczaniu, lepiej reaguje na wszelkie późniejsze zabiegi. 

.