Czym jest infuzja tlenowa?

Tlen to podstawowy pierwiastek chemiczny, który występuje w przyrodzie. Dla organizmu jest on ważnym pierwiastkiem biogennym, który bierze udział w szeregu procesów biochemicznych kluczowych w zachowaniu homeostazy. W przypadku niedoboru tlenu w organizmie mogą występować u człowieka przebarwienia skórne oraz szybsze procesy starzenia.

Na czym polega infuzja tlenowa?

Zabieg, którego zadaniem jest wtłaczanie do organizmu aktywnych substancji to Infuzja tlenowa Katowice. Dzieje się tak przy pomocy hiperbarycznego, czystego tlenu medycznego, który znajduje się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Skoncentrowana dawka tlenu oraz substancji aktywnych wnika głęboko w skórę, zapewniając optymalne działanie. Celem zaś tego działania jest dotlenienie oraz odżywienie tkanek.

Dzięki zabiegowi infuzji tlenowej w Katowicach znacznie poprawia się metabolizm tkanek. W efekcie tego aktywne komórki tkanki łącznej pobudzane są do produkcji nowych włókien elastynowych oraz kolagenowych. Celem tego procesu jest poprawa jędrności skóry i skuteczna eliminacja efektów starzenia się skóry.

Jak na tkanki działa infuzja tlenowa?

Zadaniem infuzji tlenowej jest przede wszystkim indukcja w celu powstawania zdrowych komórek skóry, które będą charakteryzować się podwyższonym potencjałem energetycznym. Dzięki tym działaniom będzie dochodzić do intensywnej syntezy kolagenu i elastyny, a także do powstawania zupełnie nowych naczyń krwionośnych w jej obrębie.

Działanie infuzji tlenowej skutecznie zapobiegnie procesom starzenia się skóry, zwiększając jej napięcie, a także poprawiając jędrność i znacznie ja odżywiając.

Dla kogo wskazana jest infuzja tlenowa i jakie substancje będą do tego wykorzystywane?

Z zabiegu infuzji tlenowej może skorzystać każdy, kto chce poprawić jakość skóry, a także jej wygląd i koloryt. Często stosowany jest po prostu jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Jednak najczęściej wykorzystuje się ją w przypadku skóry atopowej oraz przy leczeniu trądziku.

Najczęściej stosowanymi substancjami w zabiegu infuzji tlenowej są kwas hialuronowy, a także olej arganowy i różnego rodzaju peptydy. Szeroko wykorzystywany jest także aloes i popularny w medycynie żeń-szeń.