Dlaczego warto wybrać samodzielnie tkaniny na firanki i zasłony, zamiast kupić gotowe produkty w sklepie?

Szukasz ciekawych firanek i zasłon do domu? W sklepach wybór jest ogromny, ale jeśli zależy ci na oryginalnej aranżacji, warto pomyśleć o tekstyliach szytych na zamówienie.

 

Dobranie właściwych firanek i zasłon może wydawać się prostym zadaniem, ale w rzeczywistości znalezienie tych perfekcyjnych może być nie lada problemem. Tekstylia te dobieramy do całości aranżacji, dlatego ważny jest ich wzór, kolor oraz faktura. Także nie możemy zapominać o kwestiach technicznych, a mianowicie o ich szerokości oraz długości, a także o wykończeniu, aby pasowały do zastosowanych w pomieszczeniu karniszy.

W sklepach z wyposażeniem wnętrz bez problemu zakupimy gotowe firany i zasłony – są już wykończone, dlatego trzeba tylko je przeprasować i od razu można powiesić je na karniszu. Nie zawsze jednak pasują perfekcyjnie, zarówno pod względem wzoru i koloru, jak i rozmiarów. W takim przypadku warto pomyśleć o zamówieniu firanek i zasłon na wymiar.

Tkaniny jedyne w swoim rodzaju

Przy zleceniu wykonania firanek i zasłon mamy przede wszystkim możliwość dobrania takich tkanin, które będą pasowały doskonale do aranżacji wnętrza.

Możemy przebierać w gotowych wzorach, ale możemy też zlecić wykonanie tkaniny z naszym nadrukiem – taką usługę oferuje firma ctnbee.com. Możemy wówczas uzyskać naprawdę oryginalny i niepowtarzalny efekt. W ctnbee.com możemy zakupić różne rodzaje tkanin, w tym lekkie woale doskonale sprawdzające się jako firanki, a także grubsze tkaniny kretonowe, płócienne przypominające len czy satynowe, które mogą być użyte na zasłony.

Zatem jeśli mamy oryginalny pomysł na aranżację wnętrza, możemy również wykorzystać w celu jego realizacji stylowe tkaniny z nadrukiem naszego pomysłu. To gwarancja, że nikt inny nie będzie miał takich samych!

Perfekcyjne dopasowanie na długość i szerokość

Zaletą zlecenia uszycia firanek i zasłon jest także możliwość dopasowania ich wymiaru. W większości przypadków nawet te gotowe zasłony i firanki musimy i tak nieco skrócić. Problem pojawia się też wtedy, gdy karnisze są powieszone wysoko, dlatego standardowa wysokość 250 cm czy 300 cm tkaniny to za mało.

W takich sytuacjach również pomogą nam zakłady krawieckie zajmujące się szyciem firanek i zasłon dla swoich klientów. Mogą także wykończyć je zgodnie z naszym pomysłem, na przykład z użyciem oczek, szelek czy taśmy marszczącej.