Jak przygotować naturalny odświeżacz powietrza?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się naturalne odświeżacze powietrza. Podstawą jest oczywiście piękny zapach w domu. Chodzi przede wszystkim o to, żeby komfortowo się czuć w swoich czterech ścianach.

Czym są naturalne odświeżacze powietrza?

Warto mieć na uwadze, że Naturalne odświeżacze powietrza z reguły nie są dostępne w drogeriach. Nie do końca zdrowe są preparaty produkowane masowo. W tym artykule wyjaśnimy, jak samodzielnie przygotować naturalny odświeżacz powietrza. Mgiełki nic nie dadzą, jeśli w domu panuje brzydki zapach. Najpierw trzeba doprowadzić do porządku pomieszczenie i sprawdzić wentylację. Nie można również zapominać o wietrzeniu, które także odgrywa bardzo ważną rolę. Cały rok powinno się wietrzyć mieszkanie, a szczególnie sypialnię. Tak naprawdę wystarczy nawet kilka minut wietrzenia, żeby poczuć wyraźną różnicę. Do stworzenia naturalnego odświeżacza wykorzystujemy jedynie naturalne składniki. Gotowe odświeżacze niestety zawierają zazwyczaj wiele szkodliwych substancji, które mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka i środowisko naturalne. Masz nieograniczone możliwości, jeśli komponujesz własny odświeżacz.

Potrzebne składniki

Warto dodać, że wcale nie musi być drogie przygotowanie takiego odświeżacza. Potrzebne składniki to szklanka wody, buteleczka ze sprayem, pół łyżeczki sody oczyszczonej oraz olejek eteryczny naturalny. Warto przed zakupem sprawdzić skład olejków eterycznych. Do tego trzeba jeszcze dodać alkohol typu spirytus lub wódka. Mole są poważnym problemem wielu gospodarstw domowych. Są to szkodniki, które niszczą ubrania i zalegają w naszych garderobach. W popularnych drogeriach można kupić woreczki zapachowe. Do samodzielnego przygotowania woreczka zapachowego potrzebna będzie suszona lawenda, szmatka z tworzywa naturalnego, olejek eteryczny oraz sznurek. Najpierw powinieneś wyciąć kwadrat z materiału i lawendę wsypać do środka. Potem należy dodać kilka kropli olejku eterycznego i całość zawiązać sznurkiem. Lawendę można też zastąpić suszoną herbatą lub płatkami róż. Jednak nie powinno być żadnego problemu z dostępnością suszonej lawendy.