Czy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się przeszczep włosów Katowice oferują w tym zakresie spore możliwości. Jest to zabieg skierowany zarówno do ludzi, którzy stracili owłosienie głowy z powodu skłonności genetycznych, wieku lub mechanicznych obrażeń.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Najlepiej wybrać się do sprawdzonej i renomowanej kliniki, która wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Chirurg powinien przeszczepić cebulki włosowe z obszarów, które uległy łysieniu. Zabieg z reguły trwa 5-6 godzin niezależnie od wybranej metody transplantacji. Głównie od wielkości obszaru oraz stopnia skomplikowania procedury uzależniona jest długość zabiegu.

Konsultacja z lekarzem

Należy przygotować się na wydatek rzędu 8-10 tysięcy złotych, jeśli planujesz Przeszczep włosów katowice to miasto, gdzie działa wielu doskonałych chirurgów. Wiele zależy także od liczby graftów pobranych do przeszczepu oraz renomy placówki. Pierwszym etapem jest konsultacja kwalifikująca do zabiegu przeszczepu włosów. Warto mieć na uwadze, że jest ona niezbędna. Jest to spotkanie z lekarzem chirurgiem, który powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski. Dodatkowo zleca on niezbędna badania, a także sprawdza, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jednocześnie szacuje też ilość mieszków włosowych, które są potrzebne do przeszczepu.

Przygotowanie do zabiegu

Warto pamiętać, że w celu prawidłowego zakwalifikowania pacjenta do zabiegu konsultacja jest konieczna. Wykonuje się wtedy także badanie włosów oraz skóry głowy pod mikroskopem. Takie badanie powinien przeprowadzić doświadczony trycholog, żeby zweryfikować gęstość i jakość włosów, a także stan skóry głowy. Należy pamiętać, że jedynie na zdrowej skórze głowy można wykonać zabieg przeszczepu włosów. Jeśli zostaną wykryte problemy ze skórą głowy to najpierw trzeba przejść leczenie dermatologiczne. Do zabiegu przeszczepu włosów można przystąpić dopiero po wyleczeniu problemu. Na uwagę zasługuje fakt, że przygotowanie pacjenta do zabiegu następuje po pozytywnym zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu. Preparaty z Minoksidilem należy koniecznie odstawić przynajmniej na 3 tygodnie przed przeszczepem włosów. Dotyczy to również innych preparatów wcieranych w skórę głowy.