Ramki okularów – jak znaleźć właściwe?

Praca przed ekranem monitora i godziny spędzone na smartphonie mają swoje odzwierciedlenie w pogarszającym się wzroku. Dziś coraz więcej osób musi sięgnąć po okulary korekcyjne. Te potrafią diametralnie odmienić wizerunek posiadacza. Jak dobrać ramki okularów, aby zmiany działały na korzyść? Podpowiadamy!

Dobrze dopasowane ramki okularów to niezwykle istotna kwestia. Nie tylko sprawiają, że osoba nosząca okulary czuje się w nich atrakcyjnie, ale też wpływają na komfort podczas codziennego funkcjonowania. Warto więc wybrać taki model, który będzie idealnie leżał na nosie oraz przylegał do twarzy, jednocześnie jej nie uciskając. Należy pamiętać również o tym, aby tarcze soczewek były dostosowane do rozstawu oczu. To ważne zarówno w przypadku okularów korekcyjnych, które nosi się na stałe, jak i tych zakładanych tylko do czytania, jazdy samochodem czy pracy przy komputerze.

Ramki okularów dla kobiet

Oprawki należy dobrać przede wszystkim pod kątem funkcjonalności. Muszą być wygodne i nie męczyć oczu. Zbyt wąskie albo ciasne, mogą odbić się źle na Twoim samopoczuciu. Nie mniej ważną kwestią jest estetyka. W okularach musisz się dobrze czuć. Warto więc wziąć pod uwagę takie elementy, jak dopasowanie kształtu ramek okularów do twarzy, koloru oprawek do koloru włosów i oczu czy rozmiaru do proporcji twarzy.

Zgodnie z zaleceniami stylistów, paniom o okrągłej buzi lepiej będą pasowały modele kanciaste, z kolei u tych z mocnymi rysami, lepiej sprawdzą się zaokrąglone, np. Lenonki czy kocie oczy. Brunetki powinny postawić na jaśniejsze oprawki, a blondynki zdecydować się na podkreślającą ich urodę czerń lub odcienie brązu. Kobietom w rudych i miedzianych włosach, poleca się intensywne kolory, np. uwypuklającą czerwień czy motywy panterki.

Ramki okularów dla mężczyzn

Każdy mężczyzna powinien postawić przede wszystkim na użyteczność. Okulary nie powinny powodować dyskomfortu podczas noszenia, dlatego ramki okularów należy dobrać do swoich indywidualnych predyspozycji. Oczywiście nie należy też zapominać o estetyce. Ta powinna współgrać z Twoim stylem. Jeśli lubisz ponadczasową klasykę – wybierz ponadczasowe oprawki, np. metalowe albo plastikowe w kształcie prostokąta. Jeśli masz mocno zarysowane kości policzkowe i lubisz modnie się prezentować, sprawdź okrągłe propozycje oprawek. Kolor dobierz na zasadzie kontrastu do koloru swoich włosów lub oczu.

Ramki okularów dla dzieci

Wybór właściwych okularów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Ramki okularów muszą być wygodne dla malucha i oprócz tego mu się podobać. Dzięki temu nie trafią w kąt, a będą korzystnie oddziaływały na wzrok dziecka. Oprawki należy dobrać zgodnie z wiekiem pociechy. Dla najmłodszych najlepsze będą ramki okularów wykonane z gumy czy silikonu, z dodatkową gumką na tył główki. U starszych dzieci sprawdzą się kolorowe oprawki z plastiku lub trwałe metalowe. Dla nastolatków odpowiednie są modele w mocnych kolorach i ciekawym designie, podobne do wariantów dla dorosłych.

Każdy, bez względu na swój wiek, znajdzie idealne ramki okularów. Oferta jest ogromna. Wystarczy dobrać je zgodnie z własnymi upodobaniami i do swojego typu urody, aby być zadowolonym.