Jak przyspieszyć gojenie się blizn?

Jeżeli już na naszym ciele pojawi się blizna, to powinniśmy być świadomi, że proces jej gojenia będzie długotrwały. Blizny powstają najczęściej na skutek urazów, bądź jako następstwo operacji, czy przebytych chorób dermatologicznych. Są najczęściej niekomfortowe dla pacjentów, gdyż wyglądają nieestetycznie. Dlatego należy dbać o tego typu świeżą ranę, co pomoże wpłynąć na jej prawidłowe zagojenie się i lepszy wygląd w przyszłości.

Czynniki wpływające na gojenie się blizny

Gojenie się blizny to kwestia dosyć indywidualna. Jeśli tylko taka zmiana skórna pojawi się na naszym ciele, to oczywiste jest, że chcielibyśmy się jej szybko pozbyć. Niestety, na naturalne procesy zachodzące w organizmie zazwyczaj nie mamy wpływu. Sporo zależy od umiejscowienia blizny, a także od czynników genetycznych, na co wskazuje portal wszystkoobliznach.pl i co potwierdzają specjaliści.  Dlatego, najlepiej pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym, który od razu wskaże, jak postępować z blizną, by goiła się bez problemu. Warto stosować preparaty wspierające powstawanie nowych wiązań kolagenowych takie jak Sutricon. Będą też przypadki, kiedy niezbędne okaże się skorzystanie z zabiegów laserem.

Gojenie się blizny na poszczególnych etapach

Pacjent powinien również zwracać uwagę na to, na jakim etapie gojenia się jest rana. Oczywiście, ważne jest dodatkowo to, gdzie blizna się znajduje i jakie ma rozmiary. Jednakże, poszczególne preparaty można dobierać dopiero po odpadnięciu strupa, należy dostosować je do naszych indywidualnych potrzeb. Wspomniany wcześniej Sutricon, dostępny pod postacią żelu lub plastrów silikonowych zalicza się do wyjątkowo skutecznych, ponieważ jego działanie powoduje, że odrastające włókna kolagenowe łączą się mocniej. To zaś wpływa na cały proces gojenia się blizny. I chociaż bezpośrednio nie od nas zależy to, w jakim tempie będzie goiła się blizna, to nie można ukryć, że korzystając z konkretnych specyfików polepszamy proces zabliźniania. Warto wybierać więc Sutricon, rekomendowany przez lekarzy. Zastosowana w nim innowacyjna formuła to gwarancja sprawnie przebiegającej rekonwalescencji.