6 aplikacji, które ułatwiają życie kierowcom

Smartfony już dawno przestały być urządzeniami wyłącznie do dzwonienia i sms-owania. Ich coraz to nowe funkcje potrafią znacznie ułatwić życie. Także kierowcom. Zobacz, z jakich aplikacji korzystać, aby poruszanie się po drodze samochodem było jeszcze przyjemniejsze i dużo łatwiejsze.

Mubi – kupisz ubezpieczenie samochodu przez internet

Bez ubezpieczenia nie zajedziesz daleko. Powinieneś mieć przynajmniej OC, żeby móc pełnoprawnie i bezpiecznie korzystać ze swojego samochodu. Dzięki porównywarce Mubi wyszukasz i kupisz swoją polisę przez internet.

Podstawą wyliczenia składki ubezpieczeniowej i przedstawienia ofert dopasowanych do Twoich potrzeb jest skrupulatnie wypełniony formularz – pierwsze zadanie dla Ciebie po uruchomieniu aplikacji. Znajdziesz tam pytania dotyczące Ciebie, Twojego pojazdu oraz doświadczenia jako kierowcy.

Dlaczego warto? Porównywarka ubezpieczeń jest Twoim prywatnym agentem. Bazując na wpisanych przez Ciebie danych, przygotuje dla Ciebie oferty ubezpieczeniowe z wielu towarzystw. Będziesz mógł je zatem porównać, bo otrzymasz informacje o cenie, która jest głównym kryterium wyboru w przypadku OC, oraz o zakresie polisy, który będzie istotny, jeśli zainteresują Cię także dobrowolne ubezpieczenia (AC, NNW, assistance i inne). Wybrany pakiet bez problemu kupisz online, a polisę otrzymasz na maila.

Więcej szczegółów na temat tego, jak działają dostępne na rynku porównywarki ubezpieczeń znajdziesz w artykule: “Darmowy kalkulator OC – Który wybrać? Test 5 kalkulatorów ubezpieczeń”.

Yanosik – żadna kontrola drogowa nie będzie Ci straszna

Ta aplikacja przyda Ci się zarówno na trasie, którą już dobrze znasz, jak i podczas jazdy całkiem nowym dla Ciebie odcinkiem. Zrzeszając społeczność kierowców, Yanosik umożliwia powiadomienie innych użytkowników ruchu drogowego o utrudnieniach, kontrolach drogowych czy fotoradarach.

Aplikacja ma też funkcję Yu!, która ocenia Twoją jazdę. Bezpieczne prowadzenie pojazdu, monitorowane w ten sposób, to szansa na bardziej atrakcyjne oferty ubezpieczeniowe, które dla użytkowników Yanosika przygotowuje Ergo Hestia.

Uratuj Życie – kompendium wiedzy, gdy musisz pomóc poszkodowanemu

Liczba wypadków drogowych wciąż utrzymuje się w Polsce na wysokim poziomie. Może zdarzyć się tak, że kiedyś będziesz musiał udzielić pomocy poszkodowanemu. W takich sytuacjach zazwyczaj emocje biorą górę i trudno jest przypomnieć sobie, co należy zrobić.

W telefonie możesz mieć swego rodzaju przewodnika – aplikację Uratuj Życie, która podpowie Ci, jak udzielić pierwszej pomocy. Możesz z niej korzystać także w wolnych chwilach, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Drive Safe – powiadomienia w telefonie nie będą Cię rozpraszały

Jedziesz samochodem, prowadzi Cię nawigacja włączona w telefonie, aż nagle… zamiast mapy na jego ekranie widzisz połączenie od żony lub kumpla. Twoje skupienie na drodze znika, a Ty tracisz orientację i nie wiesz, w którą uliczkę skręcić.

Właśnie na takie sytuacje przygotowano Drive Safe – aplikację, która pozwala wyciszyć powiadomienia na czas podróży. Nawet nie musisz pamiętać, żeby włączyć tę funkcję przed uruchomieniem samochodu. Aplikacja sama wykrywa rozpoczęcie jazdy i blokuje wszelkie powiadomienia, a po dotarciu na miejsce przywraca normalną pracę telefonu.

Parkopedia – znajdzie za Ciebie miejsce parkingowe

Gdy już dotrzesz do miejsca docelowego, musisz gdzieś zaparkować. Pół biedy, jeśli jesteś w znanym sobie mieście, bo na pewno wiesz, gdzie szukać. Trudniej jest się poruszać po miejscowościach, w których znalazłeś się pierwszy raz. Wówczas przyda się aplikacja, która podpowie, gdzie możesz zostawić samochód. Tak działa Parkopedia.

Parkopedia to nie tylko baza parkingów (w Polsce i za granicą), ale także źródło informacji o cenach, godzinach otwarcia czy dostępnych miejscach postojowych. Korzystając z niej dowiesz się również czy na danym parkingu zapłacisz za postój kartą i naładujesz samochód elektryczny.

W aplikacji możesz założyć konto. W ten sposób łatwo wrócisz do wyszukiwanych przez siebie miejsc. Nie jest to jednak konieczne, aby móc używać Parkopedii i być z niej zadowolonym.

mobiParking – bilet parkingowy w smartfonie

Pewnie nie raz irytowało Cię poszukiwanie parkomatu i spacerowanie tam i z powrotem, aby kupić bilet, a następnie zostawić go za szybą swojego auta. A co robiłeś, gdy czas parkowania, za który zapłaciłeś, dobiegał końca, a Ty jeszcze nie zdążyłeś załatwić wszystkich spraw? Na pewno wracałeś do samochodu, aby przedłużyć parkowanie i nie narazić się na mandat.

O wszystkich tych niedogodnościach możesz zapomnieć, jeśli posiadasz mobiParking, czyli aplikację umożliwiającą płacenie za parkowanie online – z poziomu smartfona. Po zostawieniu samochodu włączasz w aplikacji rozpoczęcie parkowania, a aplikacja pobierze odpowiednią należność z Twojego konta. W każdej chwili możesz też przedłużyć czas korzystania z parkingu z miejsca, w którym się akurat znajdujesz, bez konieczności wracania do samochodu.