Obiady dla szkół – coraz częściej od firm cateringowych

Wysokie koszty utrzymania stołówek są głównym powodem, dla którego są one zamykane w szkołach i przedszkolach. Zamiast nich placówki korzystają z usług cateringowych. Czy to dobre rozwiązanie?

Catering zwykle kojarzy nam się z obsługą różnych imprez, na przykład urodzin, wesel czy bankietów. Jedzenie od firm cateringowych również nie zawsze jest uznawane za to najlepszej jakości. Jednak catering ma różne odmiany – warto wskazać między innymi na catering dietetyczny, czyli tak zwaną dietę pudełkową, która obecnie jest coraz popularniejsza. Catering jest również coraz częściej wybierany przez szkoły i przedszkola.

Catering dla dzieci – dlaczego jest tak popularny?

Wysokie koszty związane z przygotowywanie posiłków oraz przestrzale, nieprzystosowane przestrzenie są głównym powodem zamykania stołówek w placówkach edukacyjnych na terenie całej Polski. Gdyby stołówki nadal miały serwować jedzenie, jego ceny poszłyby znacznie do góry.

W związku z tym samorządy odpowiedzialne za finansowanie szkół i przeszkoli, ale też prywatne placówki decydują się na korzystanie z usług cateringowych. Sam fakt, że firma cateringowa będzie dostarczała do placówki jedzenie, wcale nie oznacza, że będzie to rozwiązanie gorsze. Co więcej, często zdarza się, że jest ono o wiele lepsze od korzystania ze stołówki!

Usługi cateringowe – jakość w przystępnej cenie

Głównym plusem usług cateringowych oferowanych są ich przystępne ceny. Szkoły i przedszkola mogą dzięki temu zachować je na optymalnym, dostępnym dla rodziców poziomie. Nie musi to jednak oznaczać obniżenia jakości żywienia – wybranie dobrej firmy specjalizującej się w cateringu dziecięcym to optymalne rozwiązanie.

Firmy cateringowe dostarczające obiady dla szkół Warszawa oraz w innych miastach – są skupione na komponowaniu diety odpowiadającej specjalnym potrzebom najmłodszych. Dzięki temu dnia są zdrowe, zbilansowane, a przy tym naprawdę smaczne. Dzięki temu catering w szkołach i przedszkolach często okazuje się o wiele lepszym rozwiązaniem z puntu widzenia samorządów, placówek edukacyjnych, a także rodziców i dzieci.