O wyższości kalendarza książkowego nad cyfrowym

O wyższości kalendarza książkowego nad cyfrowym

Nie ma znaczenia czy jesteś zagorzałym biznesmenem, niezależnym artystą, rodzicem pozostającym w domu, czy też regularnie pracujesz w biurze, musisz mieć system do planowania, organizowania i ustalania priorytetów zadań i wydarzeń. Jaką wartość przedstawia kalendarz książkowy dla użytkownika?

Poświęcenie minuty na zaplanowanie dnia na w kalendarzu książkowym pozwala oczyścić głowę z nadmiaru informacji, które otrzymujemy w naszych skrzynkach pocztowych i kanałach mediów społecznościowych. Jeśli naprawdę chcesz poprawić koncentrację, skracając czas spędzany przed ekranem, zdecydowanie przestaw się na tradycyjne terminarze do prowadzenia zapisek, mapowania pomysłów, organizowania zadań i wydarzeń. Przy okazji korzystania z https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe możesz nawet napisać wiersz!

Lepiej zapamiętujesz różne rzeczy

Fizyczne pisanie w kalendarzu książkowym uruchamia sektor zapamiętywania, sprawiając, że mózg przechodzi w tryb maksymalnego skupienia. Kiedy zapiszesz cel w terminarzu, Twój mózg będzie pracował samodzielnie, abyś zwrócił uwagę i zapamiętał to, co notujesz. Ponieważ pisanie odręczne wymaga więcej wysiłku, wymusza to na nas by być bardziej zwięzłym, rzeczowym i pisać na temat. Oczywiście pisanie na klawiaturze i planowanie online jest o wiele łatwiejsze i szybsze, ale utrudnia też selekcjonowanie tego, co piszemy, aby dopracować nasze myśli do esencji. Jeśli nadal wahasz się między papierowymi kalendarzami książkowymi a aplikacjami cyfrowymi, porównaj swoje notatki z obu źródeł. Jest bardzo prawdopodobne, że te w Twojej aplikacji wypadną bardziej chaotycznie niż te zamieszczone w tradycyjnym terminarzu.

Prowadzenie terminarza zmniejsza stres

Zapisywanie swoich planów w kalendarzu ma o wiele więcej zalet niż po prostu bardziej zorganizowane życie. Zaskakujące jest to, że jeden z krajów o światowej czołówce technologii cyfrowych, czyli Japonia, równolegle pielęgnuje kulturę notowania na papierze. Japończycy poświęcają czas na uporządkowanie swojego myślenia za pomocą pióra i papieru, naklejek, kodowania kolorami, rysowania, notowania, a wielu z nich projektuje własne, unikalne systemy prowadzenia papierowego terminarza właśnie dlatego, że jest to czynność odrestaurowująca.