Jak malować brwi

Jak malować brwi - poradnik

Od kilku lat mocny makijaż brwi jest ciągle w modzie. Nic dziwnego, dobrze pomalowane brwi nadają charakteru, odmładzają, przyciągają spojrzenia. Ich mocniejsze zaznaczenie dodaje całej twarzy wyrazistości. Na rynku pojawiło się mnóstwo kosmetyków, które pomogą ci zająć się makijażem tej części twarzy. Dowiedz się, jak malować brwi krok po kroku.

Jak malować brwi – podstawa to zatuszowanie mankamentów

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak malować brwi, i przejdziesz do wybierania odpowiednich do tego kosmetyków, koniecznie musisz określić, jakie są ich mankamenty. Ze wszystkim można sobie poradzić, ale sposób malowania brwi jest uzależniony od tego, co chcesz uzyskać.

Zbyt rzadkie brwi to częsty problem wielu dziewczyn, jednak w tym wypadku świetnie sprawdzają się kosmetyki. Jeśli brwi są zbyt gęste i niesforne, musisz postawić na ujarzmianie ich. Jeśli są zbyt krótkie, musisz zastanowić się, w jaki sposób można je przedłużyć, by wyglądały naturalnie. A teraz wszystko po kolei.

Dobór odpowiedniego koloru

Zanim wybierzesz kosmetyki, musisz koniecznie zastanowić się, jaki kolor brwi będzie pasował do twojej urody. Eteryczne blondynki muszą zrezygnować z czarnych kredek. Mają za to do wyboru wszelkie szarości, beże i brązy.

Zasada jest jedna – staraj się dopasować kolor kosmetyku do naturalnego odcienia swoich brwi. Im bardziej będą zbliżone, tym naturalniejszy efekt będziesz mogła uzyskać. Dotyczy to zwłaszcza przedłużania lub zagęszczania brwi.

Krzaczaste brwi w ryzach

Jeśli twoim problemem są niesforne, długie i bardzo szerokie brwi, makijaż pomoże ci utrzymać je w ryzach. Koniecznie zrób depilację i dobierz ich kształt do swojej twarzy. Stosuj także odżywki, by zawsze były ładne i równie gęste.

Jeśli chcesz im nadać supermodny kształt i je ujarzmić, koniecznie powinnaś sięgnąć po wosk do brwi. Może być w paletce, nakładany ściętym, ostrym pędzelkiem, albo w kredce. Oba rodzaje są wygodne do zaaplikowania. Wosk do brwi to bardzo powszechny produkt. Możesz go kupić zarówno u tańszych producentów, jak Wibo czy Bell, jak i poszukać kosmetyków z wyższej półki, na przykład w ofercie Nyx czy Laury Mercier. Wosk może być bezbarwny lub kolorowy. Jeśli masz naturalnie ciemne brwi, nie ma już potrzeby ich dodatkowego malowania.

Rzadkie brwi zgęszczone

Jak malować rzadkie brwi? Do tego niestety trzeba się przyłożyć, by udało się uzyskać idealny efekt zagęszczenia. Zrobisz to za pomocą zwykłej kredki do oczu lub kredki do brwi. Wybierz taką, której kolor będzie najbliżej naturalnego koloru twoich włosków. Aby uzyskać efekt zagęszczenia, narysuj na skórze kilka cienkich kreseczek między brwiami.

Kredki często są wyposażone w dodatkowy grzebyk albo gąbeczkę, jak w przypadku kredki Yves Rocher. Możesz także samodzielnie lekko rozetrzeć kreseczki, na przykład aplikatorem do cieni.

Przedłuż za krótkie brwi

Twoim problemem są za krótkie brwi? Warto je przedłużyć makijażem, bo wtedy oko wyda się bardziej wyraziste i większe. Pamiętaj jednakże, że efekt musi być w stu procentach naturalny.

Dlatego właśnie sięgnij po cień do brwi. Może przydać ci się także kredka, jednak miękka kreska cieniem jest o wiele bardziej naturalna. Delikatnie pokryj wszystkie włoski wybranym kosmetykiem, a potem wyjedź poza ich długość i nieco je przedłuż. Przedłużenie nie może być zbyt długie, ponieważ wtedy będziesz wyglądać karykaturalnie.