Hybrydy – plusy i minusy

Kobiety na całym świecie pokochały hybrydy. Już nie trzeba uważać, by lakier nie odprysł podczas sprzątania. Paznokcie hybrydowe sprawiają, że nasze dłonie wyglądają kobieco i na zadbane. Wszak uroda to nie tylko twarz i sylwetka, ale także wypielęgnowane dłonie i paznokcie.

Hybryda czy zwykłe lakiery do paznokci?

Malowanie paznokci zwykłymi lakierami bywa męczące. Często już po 2-3 dniach paznokcie nie wyglądają ładnie, pojawiają się odpryski. Doskonałą alternatywą dla zwykłych lakierów jest hybryda. Dzięki niej możemy cieszyć się pięknymi i długimi paznokciami. Dodatkowo nie musimy unikać domowych obowiązków, ponieważ hybryda się nie ściera. Paznokcie hybrydowe utrzymują się nawet do 3 tygodni. Dlatego nie musimy chodzić do kosmetyczki co kilka dni. Coraz więcej kobiet robi paznokcie hybrydowe w domu. Wystarczy jedynie kupić odpowiedni sprzęt i lakiery.

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest metodą malowania paznokci, która polega na połączeniu dwóch preparatów – lakieru do paznokci i żelu do manicure. Hybrydy są bardzo trwałe. Zazwyczaj trzeba je ściągnąć dopiero, gdy pojawią się tzw. odrosty. Lakier hybrydowy nie jest substancją budującą, dlatego nie służy do przedłużania paznokci. Aby je przedłużyć możemy wybrać paznokcie żelowe.

Ile kosztuje manicure hybrydowy?

Wybierając się na manicure hybrydowy do kosmetyczki to zapłacimy za jednorazowe wykonanie około 60-100 zł (w zależności od salonu i miasta). Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakupienie odpowiedniego sprzętu (lampy UV, odpowiednich lakierów, bazy, płynu do zmywania hybryd). Dzięki temu, że taki manicure będziemy wykonywać w zaciszu domowym możemy sporo zaoszczędzić. Nauka wykonywania paznokci hybrydowych też nie jest trudna – wystarczy pomalować kilka razy paznokcie, by nabrać odpowiedniej wprawy.

Plusy i minusy hybryd

Do głównych zalet paznokci hybrydowych możemy zaliczyć:
– trwałość lakieru na uszkodzenia, brak rys i odprysków,
– naturalny wygląd paznokci,
– ułatwiają zapuszczenie paznokci,
– nie zasychają w buteleczce,
– nie musimy czekać, aż wyschną,
– efekt utrzymuje się około 3 tygodni.

Niestety możemy znaleźć także kilka minusów:
– mogą wysuszać paznokcie, a to z kolei może prowadzić do ich rozdwajania,
– mogą przesuszać płytkę paznokcia,
– mogą się źle sprawdzać na słabych paznokciach,
– niektóre osoby mogą być uczulone na składniki zawarte w lakierach hybrydowych,
– po kilku dniach pojawia się „odrost”, który nie wygląda już estetycznie,
– wykonanie takich paznokci zajmuje ponad godzinę.

Kiedy nie stosować hybryd?

Podstawowym przeciwwskazaniem dla hybryd są choroby paznokci, np. grzybica. Taki manicure powinny także przemyśleć osoby, które mają kruche i łamliwe paznokcie. Dodatkowo jeżeli zobaczymy przebarwiania na płytce paznokcia, bruzdy i fałdy to warto najpierw skonsultować się z dermatologiem, który może wdrożyć leczenie.