Co warto zobaczyć w Essen?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Essen Niemcy są popularnym kierunkiem emigracji wśród Polaków. Wyjazd do pracy za granicę wcale nie musi się kojarzyć z brakiem czasu wolnego oraz robotą od rana do wieczora.

Wyjazd do Essen

Dobrą szansą na zwiedzanie jest wyjazd jako opiekun osoby starszej. Essen to miasto położone w zachodnich Niemczech, które jest na dziewiątym miejscu pod względem liczby mieszkańców. Warto dodać, że leży nad Ruhrą i Kanałem Ren-Herne, więc to jest to miejscowość portowa. Na uwagę zasługuje również fakt, że jest to najważniejszy ośrodek handlowy oraz przemysłowy Zagłębia Ruhry. Podczas II Wojny Światowej zniszczonych zostało kilka tysięcy budynków, dlatego miasto musiało być odbudowane.

Atrakcje w mieście

Warto dodać, że wiele dzieł sztuki z okresu panowania dynastii Ottonów udało się uratować. Teraz możemy je podziwiać na wystawach i w muzeach. W centrum miasto zlokalizowane jest dawne opactwo żeńskie. Znajduje się tam katedra św. Kosmy i Damiana z ottońską kryptą, którą warto zobaczyć. Dzieła sztuki z czasów panowania dynastii Ottonów znajdują się w skarbcu katedralnym. Warty odwiedzenia jest też teatr GOP Variete-Theater oraz Colosseum Theater. Są to idealne miejsca, jeżeli komuś zależy bardziej na poznaniu kultury niemieckiej niż zwiedzaniu.

Relaks nad kanałem wodnym

Grugapark to park z lunaparkiem i ogrodem botanicznym, który powinien przypaść do gustu zarówno młodszym, jak i starszym. Można się też wybrać na spacer nad Ruhrą lub odpocząć nad kanałem wodnym w Nordsternpark. Atrakcji jest naprawdę wiele, więc raczej nikt nie powinien się tu nudzić. Po przeczytaniu tego artykułu, powinieneś już wiedzieć, dlaczego warto odwiedzić Essen Niemcy to jedno z najbogatszych państw w Europie. Essen to naprawdę duże miasto, które ma turystom wiele do zaoferowania. Znajduje się tam wiele zabytkowych katedr oraz kościołów, które trzeba koniecznie zobaczyć. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że na listę światowego dziedzictwa UNESCO zostało wpisane Muzeum Zagłębia Ruhry. Jest to idealne miejsce dla miłośników historii sztuki.