Czym jest laserowa plastyka powiek?

Oczy to nasza wizytówka, a ich wygląd ma dla nas bardzo duże znaczenie. To właśnie one odsłaniają nasze emocje, pokazują radość i smutek. Niestety – zdradzają również nasz wiek, ponieważ to w ich okolicy najwcześniej widoczne są pierwsze objawy starzenia się. By zredukować ich widoczność, coraz częściej korzystamy z laserowej plastyki powiek. Na czym polega i z czym wiąże się ten zabieg?

Laser czy skalpel?

Chcąc przywrócić powiekom młody wygląd, do dyspozycji mamy kilka różnych metod. Najpopularniejszą jest korekta powiek laserem lub za pomocą skalpela. Ta pierwsza polega na wykonanie nacięć i usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolic oczu. Blizny ukrywane są w załamaniu powieki, a po zagojeniu zwykle pozostają zupełnie niewidoczne. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego i nie jest szczególnie bolesny. Laserowa plastyka powiek wygląda podobnie, przy czym narzędziem tnącym jest właśnie laser. Tym, co odróżnia laserową plastykę od blefaroplastyki, jest większa precyzja chirurga i zmniejszone krwawienie w czasie zabiegu. Co więcej, ślady po korekcie są zdecydowanie mniej widoczne.

Po zabiegu

W przeciwieństwie to plastyki powiek za pomocą skalpela korekta laserowa pozwala na szybszy powrót do aktywności. Dzieje się tak dlatego, że laser CO2 zamyka naczynia krwionośne, w efekcie czego opuchlizna po zabiegu jest mniejsza, na skórze pojawia się również mniej siniaków. Pacjent może więc już po tygodniu od zabiegu powrócić do aktywności.

Gdzie dokonać laserowej plastyki powiek?

Chcąc dokonać laserowej plastyki powiek, należy rozważnie wybrać gabinet, w którym poddamy się zabiegowi. Konieczny jest więc research – taki, jakiego dokonujemy w przypadku skorzystania z każdej innej usługi. Gdy chcemy zakupić aparat ortodontyczny, wpisujemy w wyszukiwarce hasło „Aparat ortodontyczny – jaki jest najlepszy dla dorosłych?”, gdy szumy fryzjera w Warszawie, wpisujemy „Najlepszy fryzjer w Warszawie”. Warto poczytać opinie innych pacjentów, odwiedzić wybrany ośrodek osobiście i zdecydować się na zabieg wówczas, gdy zatrudniona kadra wzbudzi nasze zaufanie. Możemy również skorzystać z rekomendacji znajomych lub znaleźć odpowiedniego specjalistę na stronie tourmedica.pl.