Skarpetki biegowe – dlaczego są lepsze od zwykłych skarpet?

Bieganie staje się coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem decydują się osoby, które chcą rzucić zbędne kilogramy, poprawić swoją kondycję i zdrowie, a także szukające ciekawej formy relaksu po pracy.

Przygotowując się do biegania, zazwyczaj skupiamy się na butach. I oczywiście są one bardzo ważne. Jednak nie możemy zapominać również o innych elementach stroju dla biegacza. Najlepiej postawić na wygodną odzież sportową – legginsy, dopasowaną bluzkę oraz odzież wierzchnią dopasowaną do pogody, zobacz również „Kolorowa rewolucja biegowa – jeszcze lepsze legginsy biegowe„. Warto zainwestować też w odpowiednią bieliznę, szczególnie w skarpetki, które jeśli będą dobrze dobrane, mogą uratować nasze stopy przed otarciami, pęcherzami oraz przegrzaniem.

Jakie skarpetki powinni wybierać biegacze?

Najlepiej wybierać specjalistyczne skarpetki do biegania, gdyż są one tworzone z myślą o biegaczach. W przeciwieństwie do zwykłych skarpetek często wykonane są ze specjalnych mieszanek włókien naturalnych i syntetycznych, które pozwalają skórze oddychać. To minimalizuje ryzyko przegrzania stopy, a co za tym idzie powstania pęcherzy czy otarć, a także pojawienia się brzydkiego zapachu potu po treningu. Dzięki elastyczności i braku szwów skarpetki idealnie dopasowują się do stopy, dzięki czemu zwiększa się komfort biegania. Oprócz tego, skarpetki do biegania, w zależności od modelu i przeznaczenia (np. maratony lub sprinty) mogą mieć specjalną amortyzację, która ułatwia bieganie.

Podobnie jak w przypadku innych części garderoby, tak i w przypadku skarpetek do biegania, trzeba pamiętać o tym, aby wybierać modele dostosowane do pogody. Na chłodniejsze dni należy wybierać skarpetki wykonane z grubszej dzianiny, która będzie chroniła lepiej przed przemarznięciem.

Wygodnie i modnie

Nowoczesne skarpetki do biegania to nie tylko komfort dla biegacza. Jest to także doskonały sposób na wyrażenie siebie. Są one dostępne w wielu modnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do swojego stroju – legginsów lub butów, albo po prostu ubrać skarpetki w swoim ulubionym kolorze.