Sprzątanie po zimie

Marzec i kwiecień to czas, kiedy o nowej porze roku przypomina nam nie tylko pogoda. Wie o tym każda firma sprzątająca w Warszawie i innych dużych miastach. To, że częściej przebywamy na powietrzu oznacza większą dbałość o tereny zewnętrzne.

Do łask po zimowym uśpieniu wracają:

– tarasy

– balkony

– werandy

– ogródki

– przestrzeń dookoła biurowców.

Zwłaszcza, że ta ostatnia zmienia swoją kolorystykę z burej na soczyście zieloną i tym bardziej warto ją eksponować.

Dobra organizacja

Każdy, kto posiada dom z ogrodem wie, że początek wiosny oznacza wstępną mobilizację do pracy. Już pierwsze ciepłe dni przynoszą refleksję, że warto zadbać o ogród i zaplanować, jak będzie wyglądać w nadchodzącym sezonie. Podobnie inne miejsca, znajdujące się na zewnątrz. Podstawą wszelkich prac powinna być dobra organizacja. Każda firma sprzątająca w Warszawie jak Pozamiatane w pierwszej kolejności dba o sprzęt, jaki jest używany do pracy. W przypadku pracy na zewnątrz to najczęściej przegląd narzędzi ogrodniczych. Należy sprawdzić, które z nich nadają się jeszcze do użycia, ewentualnie naostrzyć te nieco stępione, jak łopata czy grabie. W dalszej kolejności dobrze jest pomyśleć, jakie rośliny lub krzewy chcemy dosadzać oraz jakie ozdoby wylądują w naszych zielonych kącikach.

Trawnik i rośliny

Każda zielona przestrzeń wymaga po zimie uporządkowania. Firmy sprzątające w Warszawie i innych dużych miastach coraz częściej dbają o zieloną przestrzeń dla pracowników oraz klientów. Jej zadbany wygląd jest piękną wizytówką dla osób zarządzających. Zieloną oazę można stworzyć również u siebie nawet na niewielkiej przestrzeni. Wiosenne porządki zwykle zaczynają się od grabienia trawnika i usunięcia zalegających liści. Przeczesanie wierzchniej warstwy ziemi przyspieszy wzrost nowych źdźbeł trawy. W dalszej kolejności dobrze jest zadbać o drzewa i krzewy. Zwykle usuwa się połamane lub obumarłe gałęzie, przycina końcówki, aby ułatwić wypuszczenie nowych pędów.

Dodatkowa pielęgnacja

Przestrzeń zielona to także altanki, pergole, zielone ściany, nawierzchnie różnego typu, ławki oraz meble ogrodowe. Alejki należy oczyszczać na bieżąco z gromadzącego się kurzu oraz gałązek. Elementy drewniane wymagają po zimie impregnacji specjalnymi środkami pielęgnującymi. Dobrze jest zadbać również o nawierzchnie. Tarasy oraz balkony miewają różną powierzchnię, płytki ceramiczne, kamień czy modne egzotyczne drewno. Każdą z nich pielęgnuje się w inny sposób. Za mało problematyczny uchodzi kompozyt drewniany, ponieważ nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Uporządkowany trawnik, czyste chodniki, przycięte drzewa i krzewy to nie tylko piękny widok, który sprzyja relaksowi, ale również doskonała wizytówka instytucji, budynków użyteczności publicznej czy firm. Coraz więcej z nich zdając sobie z tego sprawę zatrudnia fachowe firmy sprzątające w Warszawie lub innych miastach. Często po taką pomoc sięgają również osoby prywatne. Chodzi głównie o wykonanie podstawowych prac po zimie, ewentualnie doraźną pielęgnację podczas sezonu.