Kwas hialuronowy – zdrowsza alternatywa dla igły?

Kwas hialuronowy to składnik aktywny na wagę złota. Pielęgnuje skórę w każdym wieku, szczególnie zaś tą przesuszoną i odwodnioną, a także dojrzałą i wiotką. Wypełnia zmarszczki, „wypychając” skórę na zewnątrz. Coraz częściej jest wykorzystywany również jako składnik wypełniający, alternatywny dla botoksu.

Czym jest kwas hialuronowy?

To chemiczny związek organiczny, występujący naturalnie w każdym żywym organizmie. Pełni wiele istotnych ról, przede wszystkim jednak wiąże wodę. Spektakularne efekty stosowania zawierających go kosmetyków i preparatów zawdzięczamy zdolności do wiązania przez jedną cząsteczkę kwasu nawet do kilku tysięcy razy więcej wody, niż sama waży. Już pół grama kwasu hialuronowego może związać aż do 3 litrów wody. Odpowiedni poziom nawilżenia skóry jest z kolei gwarancją i podstawą do zachowania jędrności, elastyczności i zdrowego kolorytu.

Warszawa, Tokio, Paryż. Kochają go wszędzie!

Ten składnik coraz częściej i chętniej wykorzystywany w kosmetyce. Znajduje różne zastosowanie, najczęściej jako składnik preparatów pielęgnacyjnych do skóry suchej, zwiotczałej i dojrzałej. Zwany jest również „eliksirem młodości”. Bez wątpienia zasługuje na to miano: na próżno szukać innego składnika o tak dobroczynnym i wszechstronnym wpływie na skórę.

Stosowany jest również w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, jako składnik punktowo wypełniający zmarszczki. Za jego pomocą można także wypełnić kontur ust przy zachowaniu ich naturalnego wyglądu. Coraz częściej rolę popularnego dotąd botoksu, przejmuje właśnie kwas hialuronowy. Warszawa to jedno z tych miast, które przoduje w ilości gabinetów, wykonujących wypełnianie skóry tą substancją, jednak profesjonalne gabinety oferujące ten zabieg znajdziesz oczywiście też w innych miastach.

Kwas hialuronowy – alternatywa dla igły?

W wielu przypadkach wypełnianie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy, a nawet korekcja kształtu nosa, ust czy podbródka, możliwa jest właśnie dzięki wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego. Warto zauważyć, że efekt takiego wypełniania jest bardziej naturalny niż botoks. Wypełnianie kwasem hialuronowym jest również bezpieczniejsze, ze względu na to, iż znajduje się on naturalnie w ludzkim organizmie – nie wprowadza się więc sztucznej substancji.