Mistrzostwa świata – najłatwiejsza grupa według bukmacherów

Firmy bukmacherskie podjęły się już analizy grup, do których przypisane zostały poszczególne reprezentacje biorące udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Najłatwiejsza z nich okazała się grupa B, w której zagrają Hiszpanie, Portugalczycy, Marokańczycy oraz Irańczycy. Bukmacherzy pozostają zgodni w kwestii wyboru faworytów. Rywalizacja będzie się rozgrywać przede wszystkim pomiędzy Hiszpanią i Portugalią, niezależnie od obecnej formy Maroko oraz Iranu. Faworyci uznawani są za wyjątkowo mocne reprezentacje, które mogą bardzo dużo pokazać na tegorocznym mundialu w Rosji.

Grupa B na mundialu 2018

U bukmacherów kurs na zwycięstwo Hiszpanii wynosi 1.50, a na wyjście z grupy 1.05. Reprezentacja ta wystąpi z nieco odmłodzonym składem, aby zatrzeć wspomnienie porażki odnotowanej podczas ostatnich mistrzostw Europy oraz w poprzednim mundialu. Głównym przeciwnikiem Hiszpanii będą aktualni mistrzowie Europy, czyli Portugalia. Kurs na wygraną grupy B tej reprezentacji wynosi 3.15, a na wyjście 1.21. Portugalczycy najprawdopodobniej liczyć będą głównie na bramki strzelane przez Ronaldo. Według bukmacherów, najmniej szczęścia mają w tym roku Maroko oraz Iran. Kurs bukmacherski w pierwszym przypadku wynosi 4.00 na wyjście z grupy. Typowanie pod tym kątem reprezentacji Iranu jest nieco trudniejsze. Według bukmacherów zespół prowadzony przez Carlosa Quieroza będzie miał spory problem z awansowaniem, ponieważ musi zwyciężyć w przynajmniej jednym meczu. Kurs na miejsce pierwsze oraz drugie to 7.2.

Najsłabsza grupa podczas MŚ 2018

Za najsłabszą grupę tegorocznych mistrzostw uznana została przez bukmacherów i analityków grupa A, w której zagrają reprezentacje Rosji, Egiptu, Arabii Saudyjskiej i Urugwaju. Drużyny te ocenione zostały na podstawie wyliczeń współczynnika Elo, których podjęły się serwisy analityczne. Przy takiej analizie pod uwagę brane są zwycięstwa poszczególnych zespołów, a także znacznie danego meczu dla reprezentacji oraz miejsce rozgrywania spotkania. Łączny wynik punktowy wszystkich reprezentacji z grupy A okazał się bardzo niski, zwłaszcza w zestawieniu z pozostałymi uczestnikami tegorocznych mistrzostw. Tak sporej różnicy między całą stawką, a pojedynczą grupą nie odnotowano od momentu wynalezienia obowiązującego systemu statystycznego w latach osiemdziesiątych.

Mistrzostwa świata u bukmacherów

Bukmacherzy podjęli się analizy także najtrudniejszych grup mundialu. Głównym faworytem tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej są Niemcy. W zależności od organizatora, na obecnych mistrzów świata przyjmowane są zakłady w stosunku 5-1 i 9-2. Niemcy przynależą do grupy F, w której znajduje się również Kora Południowa, Meksyk oraz Szwecja. Za poważnego kandydata do mistrzostwa jest według bukmacherów uznawana także Brazylia. Gospodarz poprzedniego mundialu znalazł się w grupie E, razem z Kostaryką, Serbią oraz Szwajcarią. Jako stosunkowo trudna oceniana jest również grupa B, w której skład wchodzą: Argentyna, Islandia, Nigeria oraz Chorwacja.

Warto zwrócić uwagę na istotne fakty, że udział w zakładach bukmacherskich bez zezwolenia Ministerstwa Finansów jest zakazany, hazard może uzależniać, a grać można od 18-go roku życia. Artykuł przygotował serwis: https://topbukmacher.com/