Czy warto przeprowadzać dodatkowe badania płodu?

Czy warto przeprowadzać dodatkowe badania płodu?

Nie jest tajemnicą, że czas przed przyjściem na świat dziecka jest związany z wieloma wydatkami. Nic dziwnego, że przyszli rodzice zazwyczaj szukają pewnych oszczędności. I zastanawiają się nad każdym wydatkiem po kilka razy. Czy w takiej sytuacji warto kierować się na dodatkowe badania, które wiążą się z pewnym kosztem?

Koszt badania echokardiograficznego płodu

Zestaw obowiązkowych badań, którym poddają się ciężarne jest całkiem bogaty. Jej skrupulatne przestrzeganie pozwala na wykrycie wielu ewentualnych komplikacji. W takim wypadku wydanie kilkuset złotych (zazwyczaj koszt badania to około 200 złotych) na dodatkowe badanie może być uznane za niepotrzebny wydatek. Jednak nic bardziej mylnego.

Płacenie za badanie nie jest płatnością tylko za kilkadziesiąt minut spędzonych w gabinecie lekarskim. Tak naprawdę w tej cenie dostaje się spokój i komfort, który dla ciężarnych jest nie do przecenienia. A co jeśli wynik nie jest dobry?

Konsekwencje prenatalnego badania serca

Chociaż wykluczenie wad serca płodu jest najbardziej pożądaną opcją, niestety może się wydarzyć inaczej. Ale trzeba pamiętać, że wczesne wykrycie choroby daje wiele czasu na opracowanie rozwiązań. A to z kolei zwiększa szansę na zdrowe i długie życie dziecka.

W jaki sposób? Na przykład dzięki leczeniu, które zaczyna się już w trakcie życia płodowego czy możliwość dalszego prowadzenia ciąży i porodu pod okiem kardiologa prenatalnego. Wszystkiego na ten temat można dowiedzieć się na www.gyncentrum.pl/echo-serca-plodu-echokardiografia.