Żaluzje – nowoczesne, praktyczne i tanie

Jeśli właśnie zastanawiasz się jaki rodzaj zasłon wybrać do swojego mieszkania, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. Podpowiemy dlaczego naszym zdaniem to żaluzje powinny zyskać więcej Twojej uwagi, a także jaki wariant powinieneś wybrać do swojej indywidualnej aranżacji wnętrza. Nie zamykaj się na nowe możliwości i sprawdź, że faktycznie żaluzje mogą prezentować się u Ciebie nowocześnie i praktycznie, a przy tym nie kosztować wiele.

Skąd pomysł na żaluzje?

Już wyjaśniamy skąd nasze zainteresowanie i rekomendacja żaluzji w domach i mieszkaniach, ponieważ wielu osobom mogą one kojarzyć się z dawnymi czasami, kiedy umeblowanie wnętrza było dość klasyczne i standardowe, a żaluzje wykonywane były wyłącznie z aluminium, które prezentowało się wszędzie jednakowo i mało gustownie.

Właśnie takie myślenie chcemy zmienić, ponieważ współczesne technologie i obecni producenci zasłon wewnętrznych zupełnie zmodyfikowali dotychczasowe pojęcie żaluzji domowych. Przede wszystkim radzimy potraktować je innowacyjnie i dowiedzieć się o nich więcej, by w rezultacie móc dopasować jedne z nich do swojego wnętrza. Zatem pierwszą rzeczą, o której chcielibyśmy wspomnieć to materiał wykonania żaluzji, które teraz można znaleźć nie tylko pod postacią aluminiową, ale również innych tworzyw sztucznych czy drewna.

Te dwa ostatnie rozwiązania kompletnie otwierają drogę nowych możliwości aranżacji, ponieważ wśród tworzyw sztucznych możesz wybierać i przebierać pomiędzy różnymi odcieniami, strukturami i nie tylko. natomiast drewniane żaluzje stanowią zdecydowany hit ostatniego sezonu, ponieważ prezentują się niebywale elegancko i nadają pomieszczeniu pewnej klasy i szyku, czego nie mogłyby zapewnić standardowe rolety. Co więcej, możemy polecić jeszcze odmianę żaluzji drewnianych, a mianowicie wykonane z drewna bambusowego – wygląda to rewelacyjnie w połączeniu z jasnymi pomieszczeniami, gdzie również panuje jasność oraz dominuje zieleń.

Patrząc jednak pod kątem praktycznym, żaluzje dają możliwość dowolnego regulowania ilości światła, jakie wpada do środka mieszkania. Za pomocą prostej regulacji możesz zmieniać położenie lamelek, które umożliwia całkowicie zasłonięcie od słońca lub zapewniają jego jak największy dostęp. Wbrew pozorom również nie są to zasłony trudne w utrzymaniu czystości, a wystarczy regularnie je czyścić i usuwać osiadający na nich kurz, co zresztą trzeba czynić z każdymi innymi zasłonami.

Ostatnią zaletą według nas jest też ich ogólnodostępność, gdzie przykładowo możesz spotkać się z szerokim wyborem żaluzji we Wrocławiu w równie niskiej cenie. Nie musisz też martwić się o jakość, gdyż mimo wszystko żaluzje w porównaniu do rolet różnego rodzaju, wychodzą dużo taniej.

Jakie żaluzje powinny znaleźć się w Twoim domu?

W zasadzie możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje: poziome, pionowe i panelowe. Wybór oczywiście należy do Ciebie, aczkolwiek według nas żaluzje poziome nadają się doskonale do kuchni czy sypialni albo nawet łazienki, gdzie można dowolnie nakierowywać światło, a co za tym idzie również regulować jego ilość w pomieszczeniu.

Natomiast żaluzje pionowe polecamy szczególnie do pomieszczeń biurowych czy pokoju dziecka, ponieważ nadają one wnętrzu więcej nowoczesnego designu, a przy tym dodają więcej prywatności przy dużym zagęszczeniu lamelek. Z drugiej strony żaluzje pionowe lub panelowe świetnie sprawdzają się w salonach z przeważającą częścią oszkloną czy wyjściem na taras, gdzie wygodnie można je przesunąć, a tym samym prezentują się znakomicie w połączeniu zarówno z eleganckimi i drewnianymi meblami, jak i bardziej współczesnymi.