Idealny upominek dla dziecka – ubrania, zabawki, a może dekoracje do pokoju?

W chwili, gdy w rodzinie lub wśród bliskich znajomych pojawia się dziecko, zmienia się świat nie tylko samych rodziców, ale także osób z ich otoczenia. To też wyjątkowo okazja do obsypywania podarunkami i robienia zakupów w sklepach pełnych akcesoriów dla najmłodszych. Tylko co wybrać, żeby sprawić radość maluchowi? I gdzie kupować te wszystkie produkty? Chyba każdy z nas stał przynajmniej raz przed takim dylematem. Warto więc odpowiedzieć na te nurtujące pytania.

Prezent dla dziecka czy dla rodzica?

Wiele osób zastanawia się czy odwiedzając rodzinę lub znajomych, u których urodziło się dziecko, wypada kupować prezent. A jeśli tak, to czy lepiej kupić coś dla świeżo upieczonych rodziców czy dla najmłodszego spośród całego grona. Warto wiedzieć, że to, co pozornie wydaje się prezentem tylko i wyłącznie dla dziecka, sprawi też dużą radość rodzicom – przecież to ich skarb, który już od pierwszych dni życia jest kochany nie tylko przez najbliższą rodzinę, ale także przez przyjaciół i znajomych. Więc, zarówno, jeśli wybierzemy grzechotki, przytulanki, ubranka, dekoracje czy niewielki mebelek do pokoju, ucieszymy tym upominkiem rodziców i dziecko. Rodzice będą bowiem szczęśliwi, że również ich najbliżsi troszczą się o ich pociechę.

Poza tym – nowa zabawka umożliwi rozwijanie dziecięcej kreatywności i pobudzi wyobraźnię, a w przypadku starszych dzieci pomoże im wypracować choćby takie umiejętności, jak czytanie, rozpoznawanie liczb, kolorów czy dźwięków oraz wyrobi zdrowy nawyk aktywnej zabawy. Ubranka natomiast będą najlepszą wizytówką najmłodszej osoby spośród całego grona. Prezent w postaci mebli lub dopasowanych do całości wnętrza dekoracji – uzupełni dziecięcy pokój i nada mu jeszcze bardziej oryginalnego wyglądu i charakteru.

Zakupy on-line czy tradycyjne sklepy?

Już wiemy, że prezent dla dziecka, a tym samym dla rodziców nie jest złym pomysłem. Wręcz przeciwnie, takie zachowanie jest nawet w bardzo dobrym stylu. Każdy przemyślany zakup wymaga znajomości oferty sklepów. Trudno jest bowiem jeździć po całym mieście w poszukiwaniu odpowiedniego produktu, którego i tak w danym momencie sklep może nie mieć „na stanie”. W takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem są zakupy on-line. Sklepy takie jak Esy Floresy umożliwiają nie tylko dokładne zapoznanie się z oferowanymi produktami, ale także informują o ich dostępności, bez konieczności wychodzenia z domu. Na wyciągniecie ręki mamy także opinie innych użytkowników, którzy kupili te lub podobne im akcesoria, co jeszcze łatwiej pozwoli nam dokonać odpowiedniego wyboru. Zakupy w sklepach on-line pozwalają zaoszczędzić czas, a także pieniądze, które możemy przeznaczyć na kolejny upominek dla nowo narodzonego dziecka.

Jeśli nie jesteśmy przekonani do zakupów przez Internet, wiele sklepów posiada swoje stacjonarne odpowiedniki, w których klienci mogą dokładnie obejrzeć to, co chcieli kupić, mogą także porozmawiać ze sprzedawcami i sami ocenić swój wybór – kupując to, co udało im się znaleźć na stronie internetowej lub całkowicie zmienić swoje plany zakupowe.

Zamiast zastanawiać się czy wypada kupować upominek dla dziecka, lepiej zastanowić się nad tym, co wybrać, żeby dopasować produkt do możliwości poznawczych małego użytkownika. Jeśli nie mamy pomysłu, zawsze możemy skonsultować się z młodymi rodzicami, którzy doskonale wiedzą, na jakim etapie rozwoju jest ich pociecha i jakich akcesoriów do tej pory brakuje w ich domu. Takim sposobem będziemy mieli pewność, że to, co kupimy zyska uznanie rodziców oraz pomoże maluchowi poznawać i uczyć się otaczającego go świata pełnego niewiadomych.