Jak wykonać makijaż na Halloween?

Jak wykonać makijaż na Halloween?

Kreatywny, oryginalny, wyrazisty, a przede wszystkim – przerażający. Makijaż na Halloween rządzi się swoimi prawami. Oczywiście w dużej mierze jest zależny od tego, w co się przebierasz, ale w wielu przypadkach jest on po prostu kluczowy. Dowiedz się, jak wykonać makijaż na Halloween i jakich kosmetyków do tego używać.

Obojętnie, na jaki rodzaj makijażu postawisz, musisz wiedzieć, że każda szanująca się zjawa jest bardzo, ale to bardzo blada. Blada twarz w połączeniu z rozmazanymi oczami, wielkimi cieniami czy kroplą kwi spływającą z wargi – w zasadzie tyle wystarczy. Do tego ubierz się na czarno, albo w białą sukienkę i już!

Makijaż na Halloween – bladość zjawy

Makijaż na Halloween warto więc zacząć od zrobienia takiej jasnej, matowej twarzy. Zapomnij o wszystkich poradach makijażowych. Nie rozświetlaj jej rozświetlaczem, raczej postaw na podkład i bardzo jasny puder. Użyj kosmetyków zbyt jasnych do twojej karnacji. Możesz zastosować także farby do skóry. Wcześniej jednak sprawdź, czy nie reagujesz na nie alergicznie. W teorii są bezpieczne, w praktyce ich zastosowanie może zakończyć się źle. W tego rodzaju makijażach najczęściej musisz także wybielić usta. Powinny mieć one kolor skóry lub po prostu być białe. Dlatego podkład bądź farbę powinno się nałożyć także na nie.

Makijaż na Halloween à la święto zmarłych w Meksyku

Bardzo jasna twarz stanowi podstawę wielu makijaży halloweenowych. Jednym z najlepszych i bardzo kobiecych jest z pewnością czaszka, która przypomina te cukrowe, rozdawane przez Meksykanów w czasie ich święta zmarłych. Tam jest to bardzo hucznie obchodzone święto, w czasie którego dzieciom rozdaje się cukrowe czaszki barwnie ozdobione kolorowymi kwiatami i arabeskami.

Rozjaśniona, blada twarz w takiej stylizacji to podstawa. Następnym krokiem jest pomalowanie oczu. Należy je ozdobić różnymi barwnymi cieniami, najlepiej w formie kwiatów. Kolorowe płatki bardzo gęsto mogą pojawić się nad i pod twoimi powiekami. Możesz je zrobić zarówno kredkami do oczu, jak i cieniami, nakładanymi cieniutkim pędzelkiem moczonym w wodzie. Nie zapomnij o kilku kolorowych gałązkach na policzkach. Tego rodzaju makijaż na Halloween może być naprawdę trudny do zrobienia dla osób, które nie mogą się pochwalić zdolnościami manualnymi.

Makijaż na Halloween: zjawa

Nieco łatwiejszy jest makijaż typu zjawa lub goła czaszka. Wystarczy, że na bladą, prawie białą twarz z wybielonymi ustami nałożysz trochę eyelinera i czarnych cieni. Zacznij od wykonania dużych cieni pod oczami – wystarczy bardzo mocno rozmazać kredkę i pomóc sobie pędzelkiem.

Makijaż na Halloween nie może oczywiście obejść się bez przerażających ust. Tutaj masz dwa wyjścia – eyelinerem lub zamoczonym w wodzie i czarnym cieniu pędzelkiem narysuj na ustach kreski, które będą imitowały zęby czaski. Możesz także za pomocą płynnego lateksu stworzyć „ranę” – lateks będzie imitował skórę, a kiedy go przerwiesz, będzie wyglądał jak otwarta rana. Ciekawym rozwiązaniem jest nałożenie odrobiny sztucznej krwi w kąciku ust. Taki makijaż na Halloween z pewnością zwróci uwagę wszystkich.