Pergole tarasowe – najważniejsze informacje

Wiele osób ma w planach kupić w najbliższym czasie pergole na taras. Co warto wiedzieć na ich temat? Czym charakteryzują się pergole? Jakie występują różnice pomiędzy nimi, a markizami? Dlaczego o pergolach mówi się, że są wyjątkowo solidne i stabilne?

Czym różnią się pergole od markiz?

Dużo osób decyduje się na pergole tarasowe, ponieważ elementy tego typu gwarantują bardzo dobrą ochronę przed różnymi zjawiskami. Między innymi chodzi tutaj o słońce. Chcecie w spokoju pracować na tarasie? A może najnormalniej w świecie macie tam zamiar po prostu odpoczywać – czytając książkę lub rozmawiając z członkami rodziny albo znajomymi? W takiej sytuacji pergole naprawdę są bardzo przydatne. Akcesoria tego typu gwarantują ochronę również przed silnym wiatrem, deszczem lub nawet śniegiem w okresie jesienno-zimowym. Okazuje się, że pergole zapewniają piękne walory estetyczne. Na rynku znajduje się duży wybór akcesoriów tego konkretnego typu. W związku z tym możecie bez żadnego problemu zdecydować się na elementy, które będą perfekcyjnie dopasowane do wyglądu Waszej nieruchomości.

Niektórzy błędnie uważają, że pergole to synonim markiz. Okazuje się, że występują tutaj jednak pewne różnice. Przede wszystkim pergole tarasowe mogą być używane tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy. Są bowiem wyposażone w prowadnice boczne i przednie podpory. Dlaczego jednak o tym wspominamy? Dzięki temu konstrukcja jest nie tylko stabilna, ale także solidna oraz bardzo wytrzymała. Czym jeszcze wyróżniają się pergole? To bardzo duża odporność na niekorzystne warunki klimatyczne. Można także liczyć na większą prywatność. Dlaczego? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu takich dodatkowych elementów, jak przesłony boczne.

Szeroki asortyment pergoli tarasowych znajdziesz na www.systemysurma.pl/pergole/

Jak zbudowane są pergole?

Pergole – które można zastosować na przykład na tarasie albo na balkonie – są pieczołowicie wykonane z odpowiedniego materiału. Z czego składa się konstrukcja? Najczęściej jest ona wykonywana z aluminiowych profili, które są ekstrudowane oraz lakierowane proszkowo. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Aluminiowe profile są połączone elementami przy pomocy stali ocynkowanej. Tak jak wspominaliśmy, w tym przypadku zastosowane są stałe podpory oraz prowadnice boczne w celu wzmocnienia konstrukcji. Nie ma możliwości, aby na przykład silny podmuch wiatru spowodował wyrwanie ze ściany. Warto wspomnieć także o wysięgu. Jest on całkowicie niezależnie od szerokości konkretnej konstrukcji. Nowoczesne pergole umożliwiają ustawienie kąta nachylenia od kilku do kilkunastu stopni, aby bez żadnego problemu odprowadzać wodę deszczową.