Jak uzyskać efekt czystej skóry?

Jak uzyskać efekt czystej skóry?

Naprawdę czysta skóra, czyli taka, na której nie znajdują się żadne zabrudzenia czy sebum, jest naprawdę trudna do osiągnięcia. Nasza twarz przez cały dzień jest bombardowana zabrudzeniami, miejskim kurzem, resztkami kosmetyków, drobinkami jedzenia. Są one niewidoczne gołym okiem, jednak nadal pozostają szkodliwe. Jak uzyskać efekt czystej skóry?

Oczyszczanie przede wszystkim

Codziennie wystawiamy się na działanie czynników zewnętrznych, które są dla naszej cery niezbyt przyjazne. I nie chodzi tutaj tylko o zimno czy promieniowanie słońca, lecz także o takie elementy jak makijaż czy miejski pył. To wszystko sprawia, że twarz staje się naprawdę zanieczyszczona. Drobne zabrudzenia wchodzą w otwarte pory lub niewidoczne gołym okiem zakamarki twarzy i trudno je usunąć. A mogą być naprawdę niebezpieczne.

Czysta skóra jest gwarancją zdrowia. Niestety zabrudzenia czy resztki makijażu są bardzo szkodliwe dla jej kondycji. Bezpośrednio wypływają na szarzenie i powstawanie niedoskonałości, czasami bywają przyczyną podrażnień i zaczerwienień. Na dodatek mocno przyspieszają starzenie się. Tworzą warstwę, przez którą trudno przedostać się składnikom odżywczym z różnych kosmetyków. Dlatego należy zadbać o to, by cera zawsze była oczyszczona. Jak to zrobić?

Nie zapominaj o demakijażu

Zawsze, bezwzględnie, codziennie przed pójściem spać musisz dokładnie zmyć makijaż. I nie wystarczy przetrzeć twarzy i oczu płatkiem nasączonym płynem micelarnym. Zadbaj o to, by oczyszczanie naprawdę było dogłębne i kompleksowe. Sięgnij po żele oczyszczające. Aktywna piana usuwa wszystkie zabrudzenia i resztki make-upu nawet z porów, więc oczyszczanie jest dogłębne, a efekt widoczny niemal od razu.

Demakijaż powinien także kończyć się zastosowaniem toniku. Nie musi być na bazie alkoholu, wystarczy, że będzie zawierał delikatne składniki naturalne, które także świetnie tonizują, ściągają i oczyszczają twarz. Dopiero wtedy możesz powiedzieć, że codzienny demakijaż jest kompletny i zobaczyć, jak wygląda czysta skóra.

Czysta skóra = peeling

Chociaż tego nie widać, bardzo często na powierzchni skóry pozostają drobinki starego naskórka. Jest to też swego rodzaju zanieczyszczenie – stare komórki blokują zabrudzenia i nie pozwalają na rozwój młodego naskórka. Z tego względu trzeba pamiętać o regularnym peelingu.

Peeling enzymatyczny lub delikatny peeling drobnoziarnisty to o wiele lepszy pomysł niż mechaniczny. Przede wszystkim dlatego, że nie niszczy i nie podrażnia cery, pozostawia ją gładką i miękką, a równie dobrze, jeśli nie lepiej, radzi sobie z obumarłymi komórkami skóry.

Regularne maseczki oczyszczające

Aby jednak naprawdę móc cieszyć się czystą skórą, należy także raz na jakiś czas (optymalnie raz w tygodniu) stosować odpowiednie maseczki oczyszczające. Są to bardzo silnie skoncentrowane składniki aktywne, dlatego oczyszczanie jest dogłębne i o wiele bardziej skuteczne. Maski mogą pomóc ci w dbaniu o skórę, sprawiając, że będzie jeszcze czystsza i o wiele lepiej będzie przyjmować różnego rodzaju składniki odżywcze z innych preparatów.

Marka Garnier proponuje ciekawe rozwiązanie. Kosmetyk 3w1 Czysta Skóra Intensive to niezwykły specyfik, który jest zarówno żelem oczyszczającym, peelingiem, jak i maską. Możesz stosować go w każdej z tych form, a we wszystkich trzech jest po prostu niezawodny. Jego tajemnicą jest aktywny węgiel, który świetnie radzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami – działa na nie po prostu jak magnes. Zmywając z siebie kosmetyk, zmywasz od razu wszelkie zanieczyszczenia.