Nitonakrętki – najważniejsze informacje

Jest dużo ekspertów – biorąc pod uwagę rozmaite branże – którzy decyduje się na różnego rodzaju nitonakrętki. Czym są elementy tego typu? Jakie są ich kluczowe zalety? Gdzie mogą być wykorzystywane? O tym wszystkim można dowiedzieć się po przeczytaniu naszego wpisu, który powstał w oparciu jedynie o najważniejsze fakty.

Rodzaje nitonakrętek

Trzeba zauważyć, że nitonakrętka to specjalny rodzaj tulejki, inaczej nitu rurkowego. Należy dodać, że elementy tego typu składają się generalnie z trzech różnych części. Jakich? To takie części, jak gwintowana, niegwintowana cienkościenna oraz kołnierz. Fachowcy doceniają między innymi to, że przy pomocy nitonakrętek można łączyć na przykład cienkościenne akcesoria, gdzie nie ma najmniejszych nawet możliwości na wykonanie nagwintowania otworu. Praca z takimi elementami jest prosta i mało skomplikowana. Na początku trzeba wkręcić nagwintowany trzpień, ale pamiętajcie, żeby to zrobić od strony kołnierza. Potem musicie osadzić nitonakrętkę w wykonanym starannie otworze. Co dzieje się dalej? Należy docisnąć nitonakrętkę przez kołnierz (do materiału), a także wykonać proces spęczenia. Finałowym krokiem jest zaś dokładne usunięcie trzpienia.

Jakie wyróżniamy rodzaje tych elementów? Choćby pod względem materiału, z którego powstały nitonakrętki. Można na przykład zdecydować się na akcesoria zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej lub aluminium. Do tej grupy zaliczają się nitonakrętki przelotowe cylindryczne z kołnierzem walcowym. Posiadają one zakres M4 – M8. Można je wybrać z szerokiej oferty doświadczonej i cenionej w branży firmy STALMUT. Pamiętajcie, że nitonakrętki ze stali nierdzewnej są wyjątkowo wytrzymałe oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych. Z kolei elementy z aluminium są uważane jako bardzo proste w aspekcie montażu. Na rynku znajdują się także nitonakrętki kwasoodporne.

Akcesoria tego typu można podzielić również pod kątem rozmiaru – określonego właśnie za pomocą przytoczonej skali M (od M3 do M12). Nitonakrętki dzieli się też pod względem wyglądu kołnierza oraz rodzaju zakończenia. Można zdecydować się na nitonakrętki zamknięte lub otwarte.

Nitonakrętki zakupisz na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/

Gdzie są stosowane?

Na pewno interesuje Was to, gdzie nitonakrętki mogą być wykorzystane, prawda? Ze względu na swoje właściwości, takie produkty to dobry wybór w branży budowlanej lub szeroko rozumianym przemyśle. Czasami nitonakrętki są używane również w trakcie prac remontowych lub zwykłego majsterkowania. Są zatem przeznaczone do użytku amatorskiego, a także profesjonalnego.