Salon – co powinno się w nim znaleźć?

Salon to zazwyczaj najczęściej używane pomieszczenie w całym domu – miejsce spotkań rodziny, przestrzeń do wypoczynku oraz spotkań. O czym nie możemy zapomnieć podczas aranżacji salonu?

Wydawałoby się, że nie ma nic łatwiejszego niż urządzenie salonu. W rzeczywistości jednak to pomieszczenie, które potrafi sprawić mnóstwo problemów przy aranżacji. Skupmy się tutaj na umeblowaniu oraz na dodatkach, ponieważ w sklepach możemy znaleźć mnóstwo interesujących propozycji, ale nie zawsze wiemy, czy warto się na nie zdecydować.

Meble wypoczynkowe

Każdy zastanawiający się nad tym, jak urządzić salon, powinien przede wszystkim dobrać do niego odpowiednie meble wypoczynkowe. Możemy zdecydować się na komfortowy narożnik albo zakupić kanapę z fotelami.

Przy zakupie umeblowania tego rodzaju musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę, ale też na komfort i na funkcjonalność. Gdy chcemy od czasu do czasu przenocować kogoś w salonie, warto wybrać model rozkładany.

Stolik

Niezbędnym dodatkiem do mebli wypoczynkowych będzie stoli – może być to niski stolik kawowy albo ława z funkcją rozkładania.

Stolik dobieramy tak, aby można było komfortowo z niego korzystać – możemy wybrać także kilka stolików, na przykład niski stolik do umieszczenia przed kanapą lub narożnikiem, a także stolik dostawiany do fotela czy do boku kanapy, by uzyskać więcej przestrzeni.

 

Meble RTV

Większość z nas w salonie posiada również telewizor. Nawet jeśli planujemy umieszczenie go na ścianie, powinniśmy pomyśleć również o zakupieniu mebli RTV. Pomogą nam w przechowywaniu takich sprzętów jak dekoder, konsola czy sprzęt muzyczny.

To zasadniczo trzy główne typy mebli, które powinny znaleźć się w pokoju dziennym. Oprócz nich możemy dobrać także inne w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Może być to komoda czy regał do przechowywania, komplet jadalniany składający się ze stolika i krzeseł, witryna na szkła.

Jeśli nie wiemy, jak urządzić salon, możemy znaleźć mnóstwo inspiracji w internecie albo możemy skorzystać z pomocy projektantów wnętrz.