Laser frakcyjny – poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Laser frakcyjny – poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Choć zabiegi laserowe są coraz mniej tajemnicze, a ich popularność rośnie z roku na rok, nie wszystkie osoby decydujące się na ich wykonanie są przekonane, że skorzystanie z nich jest dobrym pomysłem. Warto więc przybliżyć osobom potencjalnie nim zainteresowanym laser frakcyjny oraz potencjał, z jakim wiąże się korzystanie z niego.

Czym jest laser frakcyjny?

Laser frakcyjny w Katowicach jest nowoczesnym urządzeniem wykorzystywanym przede wszystkim do tych zabiegów, których celem jest regeneracja skóry. Jego stosowanie zapewnia nie tylko jej trwałość, ale również efektywność. Laser jest przy tym chwalony tak z uwagi na bezbolesność zabiegów z jego użyciem, jak i ze względu na ich bezpieczeństwo. Samo działanie lasera polega na zamierzonym oraz przeprowadzanym w kontrolowanych warunkach prowadzeniu do uszkodzeń komórek skóry. To właśnie w ten sposób pobudza się naturalne procesy regeneracyjne. Co przy tym warte podkreślenia, nie trzeba bać się energii świetlnej emitowanej przez laser frakcyjny, bo w całości pochłania ją obecna w ludzkiej skórze woda.

Kogo powinien zainteresować laser frakcyjny?

Laser frakcyjny jest dziś uważany za rozwiązanie, które może być stosowane bez obaw przez osoby praktycznie w każdym wieku. Pomaga walczyć z widocznymi objawami starzenia się skóry, można jednak liczyć na niego także wtedy, gdy chce się zmniejszyć widoczność pierwszych zmarszczek. Zabiegi z jego użyciem odbywają się w seriach. Już po pierwszym widać jednak pozytywne zmiany. Oczywiście, zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie są zalecane każdemu. W pewnych okolicznościach warto więc zastanowić się nad rezygnacją z kolejnych z nich. Najważniejszymi przeciwwskazaniami dla nich są ciąża oraz okres, w którym karmi się piersią. Każda osoba poddająca się laseroterapii powinna też pamiętać o tym, że wymaga ona odpowiedniego przygotowania. Zaleca się rezygnację z solarium i kąpieli słonecznych nawet na sześć tygodni przed zabiegiem. Chcąc skorzystać z lasera frakcyjnego w Katowicach już dwa tygodnie wcześniej dobrze jest też zrezygnować ze stosowania samoopalaczy.