Kremy do rąk i paznokci — konieczne czy zbędne kosmetyki?

Myjesz często ręce. Odkażasz je środkami na bazie alkoholu kilka razy dziennie. To wszystko chroni Cię przed bakteriami i chorobami, więc nie rezygnuj z tego. Na pewno jednak zauważyłeś, jak to wpływa na stan Twojej skóry na dłoniach. Jest sucha, a wręcz przesuszona. Swędzi, piecze, pęka. Nie wiesz, jak sobie z tym radzić. Niezbędny jest dobry krem do rąk, który naprawdę potrafi zdziałać cuda!

Kremy do rąk i paznokci zapewniają skórze odpowiednią ochronę

Stosowanie preparatów odkażających chroni skórę, ale pozbawia ją naturalnej warstwy ochronnej. Przez to Twoje dłonie są jeszcze bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Niska temperatura, wiatr — to wszystko sprawia, że skóra na dłoniach staje się podrażniona, a nawet tworzą się na niej rany.

Zabezpiecz ją przed niekorzystnymi czynnikami, używając produktów ochronnych za każdym razem, kiedy wychodzisz na zewnątrz. Zapewnią one warstwę ochronną, która nie pozwoli przeniknąć szkodliwym czynnikom w głąb skóry. Ochronne kremy do rąk i paznokci zawsze przy sobie i nie wahaj się go używać!

Nawilżaj dłonie i odżywiaj je jak najczęściej

Po każdym myciu dłoni smaruj je kremem nawilżającym. To przywróci im odpowiedni poziom nawilżenia. Krem do rąk możesz używać także częściej — za każdym razem, kiedy poczujesz, że Twoja skóra tego potrzebuje. Wybieraj produkty na bazie gliceryny lub mocznika. Nie tylko nawilżą skórę, ale także ją zmiękczą, pozostawiając ją aksamitną.

Warto wyrobić w sobie nawyk codziennego, regularnego stosowania kremu do rąk. Szczególnie teraz, jesienią i podczas zbliżającej się zimy. Kumulacja niekorzystnych dla skóry czynników nie wpłynie na nią dobrze. Dlatego zacznij dbać o dłonie już dziś.

Krem do rąk to kosmetyk nie tylko dla kobiet!

Zewnętrzne czynniki działają na naszą skórę niezależnie od płci. Dlatego również mężczyźni borykają się z problemem przesuszonych i szorstkich dłoni. Powinni w takiej sytuacji wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji krem do rąk. Tak, panowie też mogą, a nawet powinni go używać!

To samo dotyczy dzieci, których skóra jest jeszcze delikatna. Jeśli masz dzieci, spraw, żeby stosowanie kremu do rąk już od najmłodszych lat było dla nich czymś naturalnym. Dzięki temu będą się cieszyć zdrową, miękką skórą w przyszłości!

Jak oprócz kremu dbać o dłonie?

Używasz już kremu do rąk? Super! Teraz odpowiedz sobie na pytanie, czy robisz którąś z tych rzeczy: sprzątasz i myjesz naczynia bez rękawiczek albo bierzesz długie kąpiele? Obie rzeczy wpływają negatywnie na stan Twojej skóry na dłoniach, więc spróbuj je ograniczyć, a najlepiej ich unikaj.

Dobry krem do rąk i stosowanie się na co dzień do kilku zasad to chyba nie jest duża cena za piękne i zadbane dłonie, prawda? Wprowadź je więc do swojej rutyny już dzisiaj. Od czasu do czasu zrób dodatkowy peeling dłoni. Jeśli masz ochotę, pomaluj paznokcie na swój ulubiony kolor i gotowe! Piękna wizytówka w postaci Twoich dłoni może się prezentować całemu światu.