Jak wykonać makijaż permanentny brwi i jaki jest jego koszt?

Makijaż brwi stał się na tyle popularny, że do niedawna zastanawiano się nad tym, aby uczynić go trwalszym. Każdego dnia podczas wykonywania makijażu, zachodzi również potrzeba zadbania o wygląd brwi i jako że również codziennie wieczorem makijaż brwi staje się mniej atrakcyjny, blednie, rozciera się, to w końcu postanowiono coś z tym zrobić. Codzienny makijaż jest ciężką pracą, podobnie jak manicure. Odkąd wymyślono trwałe malowanie paznokci wszystko się zmieniło. O manicure hybrydowym przeczytasz więcej w poradniku https://www.kobitki.pl/manicure-hybrydowy-co-warto-wiedziec/, traktujących o tym temacie. Ostatecznie doszło również du wynalezienia makijażu brwi, który będzie odznaczał się większą trwałością i, co najważniejsze, nie będzie szkodził skórze kobiety. Tak powstał makijaż permanentny brwi. Wykonuje się go kilkoma metodami, ale można poszczycić się wysoką jakością wykonania i długotrwałą trwałością. Prześledźmy proces powstawania tegoż makijażu i sprawdźmy, ile kosztuje.

Proces wykonania makijażu permanentnego brwi

Aby wykonać makijaż permanentny brwi, należy bez wątpienia zgłosić się do salonu kosmetycznego, gdyż wykonanie go wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też nowoczesnych przyrządów. Istnieje kilka metod wykonania makijażu permanentnego, do których się zalicza:

  • metoda zwana piórkową,
  • metoda pudrowa,
  • mieszana metoda będąca połączeniem wspomnianych dwóch.

W  pierwszej metodzie, czyli piórkowej chodzi o to, że brwi, a w zasadzie skórę brwi wypełnia się delikatnie specjalnym tuszem, który nadaje skórze ciemny kolor. Metoda ta jest podobna do tatuowania skóry, gdyż wtłoczony tusz pozwala na uzyskanie ciemnej barwy, która staje się wówczas nieścieralna. Tę metodę poleca się szczególnie osobom posiadającym brwi o jasnym kolorze, brwi cienkie i słabe oraz rzadkie i z prześwitami. Braki w brwiach są dosłownie narysowane na skórze. Metoda pudrowa jest równie trwała, ale do wykonania makijażu tą metodą używa się specjalnych pigmentów o dobranych odcieniach, co daje większe możliwości w uzyskaniu żądanego koloru, niekoniecznie typowo ciemnego oraz przejść pomiędzy kolorami i trójwymiarowy efekt. Mieszana metoda łączy dwie poprzednio omówione ze wszystkimi ich zaletami. Jest to metoda niezwykle trwała i pozwala na dowolne zabarwianie brwi.

Czy te metody są bezpieczne i ile kosztują?

Wszystkie te metody wykonania makijażu permanentnego są całkowicie bezpieczne dla zdrowia osoby zainteresowanej. Jedynie, jak w przypadku tatuażu, należy dać ciału odpocząć i wygoić się przez najbliższe 3 tygodnie od zabiegu. Można powstały dyskomfort skutecznie załagodzić używając delikatnych kosmetyków witaminowych, które przyspieszą regenerację. Wykonując makijaż permanentny w Szczecinie, trzeba zdawać sobie sprawę z kosztów z tym związanych. Ceny nie są wygórowane, jeśli chodzi o korzyści związane z posiadaniem makijażu, który pozostaje trwały i o identycznym wyglądzie i barwie przez cały rok. Trzeba liczyć się na wydatek rzędu 500 złotych za makijaż piórkowy i 400 złotych za pudrowy. Oczywiście, ceny mogą się różnić w zależności od salonu.