Makijaż, którego nie musisz poprawiać? Postaw na dobry tusz, trwałą szminkę i wyglądaj pięknie przez cały dzień!

Makijaż, którego nie musisz poprawiać? Postaw na dobry tusz, trwałą szminkę i wyglądaj pięknie przez cały dzień!

Makijaż, który utrzymuje się przez cały dzień? Tusz do rzęs, który nie rozmazuje się nawet, gdy pada deszcz? Trwała szminka, która pozostaje na ustach przez wiele godzin? Czy to brzmi jak bajka? Nie, dziś to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, jak wykonać makijaż, który utrzyma się na twarzy przez wiele godzin. Dobra maskara, odpowiednio położony podkład i trwała szminka zapewnią wspaniały makijaż przez wiele godzin.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że nie pomoże ani wodoodporny tusz, ani świetny korektor i podkład, ani trwała pomadka, gdy cera nie będzie zadbana. Odpowiednio pielęgnowana skóra daje możliwość wykonania makijażu, którego przez długi czas nie będzie trzeba poprawiać. Podstawą dobrej pielęgnacji jest codzienne oczyszczanie skóry za pomocą kosmetyków myjących, które przeznaczone są do danego typu cery.

Warto używać dobrych żeli myjących i płynów micelarnych. Regularnie należy wykonywać peelingi, dzięki którym martwy naskórek jest usuwany, a powstaje przestrzeń dla nowego. W przypadku cery suchej należy używać peelingów enzymatycznych, a w przypadku cery tłustej z reguły lepiej sprawdzają się peelingi ziarniste. Ostatnim elementem jest skuteczne nawilżanie, bo bez tego skóra utraci swoją elastyczność, niezbędną wilgoć i będzie się starzeć w przyspieszonym tempie.

Pielęgnacja musi także obejmować usta. Te również powinny być systematycznie poddawane delikatnemu peelingowi i regularnemu nawilżaniu. Bez takiej dbałości, na ustach nie utrzyma się nawet trwała szminka.

Podstawa pod makijaż

Aby makijaż dobrze wyglądał, jego podstawą musi być idealna cera. Taka jednak rzadko zdarza się w naturze. Na buzi zawsze znajdzie się coś, co powinno zostać ukryte. Mogą to być popękane naczynka krwionośne, okazjonalne krostki, przebarwienia lub zwyczajnie podkrążone oczy. Przygotowanie twarzy do położenia makijażu zacząć więc należy od użycia dobrego korektora.

Kolor korektora należy dobrać do rodzaju defektu skórnego. Można też zastosować kosmetyk uniwersalny. Pierwszym krokiem jest pokrycie wszystkich niedoskonałości cienką warstwą korektora, a następnie na całą twarz nałożyć należy podkład. Tu bardzo istotny jest perfekcyjnie dobrany kolor i odcień do kolorytu skóry. Aby podkład dobrze trzymał się na skórze, całość warto oprószyć pudrem transparentnym. Kości policzkowe podkreśla się różem lub bronzerem.

Kredka do brwi, wodoodporny tusz i trwała szminka

Dobrze wyregulowane brwi można podkreślić specjalną kredką. To one nadadzą szlachetnego charakteru rysom twarzy. Następnym krokiem jest zaznaczenie oczu. Jeśli na powiekach położymy najpierw cieniutką warstwę podkładu, cienie będą dłużej się trzymały.

Podkreślenie linii wodnej cielistą kredką spowoduje, że oczy będą wydawać się większe. Dla wzmocnienia rysunku oka, na górnej powiece, tuż przy linii rzęs, za pomocą eyelinera rysuje się kreskę. Ostatnim krokiem jest staranne wytuszowanie rzęs wodoodporną maskarą, co podkreśli oczy na cały dzień.

Makijaż kończymy, zaznaczając usta i trwała szminka z pewnością sprosta temu zadaniu. Aby kosmetyk pozostał na ustach przez długi czas, warto obrysować je konturówką, która zapobiegnie rozmazywaniu się pomadki.