Aparaty ortodontyczne dla dorosłych – jak wybrać ten właściwy?

Dorośli bardzo często decydują się na założenie aparatu ortodontycznego, ponieważ nie są do końca zadowoleni ze swojego uśmiechu. Prawdą jest, że jeśli nie rozpoczniemy leczenia ortodontycznego w wieku młodzieńczym, to później jest nam się trochę trudnej zdecydować, ale jak mówią osoby z wyrównanym zgryzem, warto się tego podjąć.

Leczenie ortodontyczne jest zalecane w każdym weku oraz bez względu na płeć. Wśród osób dorosłych najwięcej pacjentów ma 30-45 lat. Jest to zapewne związane w tym, że wtedy pacjenci mają już w pewien sposób ułożone swoje życie zawodowe i chcą odnosić kolejne sukcesy, a osoby z krzywym zgryzem nie są postrzegane za atrakcyjnych partnerów biznesowych.

Który aparat ortodontyczny będzie dobry dla osoby dorosłej?

Na to pytane ciężko jest jednoznaczne odpowiedzieć, ponieważ bardzo dużo zależy od wady zgryzu i indywidualnego przypadku. W niektórych sytuacjach nie będzie możliwe założenie każdego aparatu ortodontycznego, szczególnie jeśli wada zgryzu jest bardzo zaawansowana. Jednak zdecydowane najczęściej pacjenci mogą swobodne wybierać spośród różnych dostępnych modeli.

Klasyczny aparat ortodontyczny to aparat drutowy, który jest widoczny na zębach w trakcie mówienia i uśmiechania się. Jest też najsilniejszym aparatem, dlatego doskonale sprawdza się w leczeniu bardzo poważnych wad zgryzu. Jest też popularny wśród kobiet, ponieważ kojarzy się z okresem młodzieńczym, bo większość nastolatków leczonych ortodontyczne dostaje właśnie takie aparaty. Przez to noszenie tzw. druciaka po trzydziestce może skuteczne odmłodzić nasz wizerunek.

Jednak nie w każdym zawodzie dobrze widziane będzie noszenie takiego aparatu, a poza tym nie każdemu musi się on podobać. Na szczęście do wyboru mamy też inne modele, jak np. aparaty estetyczne, które są praktyczne niewidoczne. Dzięki temu w sposób zakamuflowany poprawiają nasz uśmiech, co daje tylko same korzyści.

Jeśli szukasz aparatu ortodontycznego, to przeczytaj też artykuł pt. „Najlepsze aparaty ortodontyczne dla dorosłych” przygotowany przez specjalistów z tourmedica.pl.