Serwis, konserwacja i przeglądy instalacji elektrycznej w obiektach budowlanych

Pewne rzeczy są tak oczywiste, że bardzo łatwo zapomnieć o tym, jak wielkim są one udogodnieniem. Dokładnie taka sytuacja ma miejsce w przypadku prądu elektrycznego. Wystarczy przecież “kiwnąć palcem”, aby rozświetlić mrok panujący w pomieszczeniu lub zagrzać wodę na kawę lub herbatę. Oczywistością jest, że lodówka zapewni optymalną temperaturę do przechowywania żywności, a kuchenka elektryczna umożliwi przygotowania ciepłego posiłku. Warto jednak mieć świadomość, że wszystkie te prozaiczne czynności, nie będą możliwe bez sprawnie działającej instalacji elektrycznej.

Na czym polegają usługi firmy ETSerwis i dlaczego są tak ważne?

ETSerwis: Obsługa Techniczna Budynków ma na celu utrzymanie nieruchomości w należytym stanie. Konserwacja instalacji elektrycznej zapewnia jej długotrwałą sprawność, przez co należy rozumieć nie tylko ciągły, ale i bezpieczny dopływ energii elektrycznej do budynków oraz ich najbliższego otoczenia.

Najlepszym sposobem na uniknięcie poważnej awarii są prawidłowo wykonywane kontrole i nadzór. Ma to szczególne znaczenie w przypadku instalacji elektrycznej, gdzie nawet drobna usterka może doprowadzić do naprawdę poważnych konsekwencji i w rezultacie skutkować powstaniem poważnych strat.

Zakres kompetencji specjalistów z ETSerwis: Obsługa Techniczna Budynków?

Konserwatorzy instalacji elektrycznej przeprowadzają niezbędne pomiary i sprawdzają wszystkie jej elementy pod kątem poprawności funkcjonowania. Na sprawną instalację składają się liczne elementy, a ich prawidłową oceną i ewentualną korektą powinien zajmować się odpowiedni personel.

W zależności od rodzaju, wielkości i przeznaczenia obiektu, obsługa techniczna od strony instalacji elektrycznej może być mniej lub bardziej skomplikowanym zadaniem. Bez względu jednak na jej charakter, priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo użytkowników danego budynku. Nie trzeba nikogo przekonywać, że niesprawna lub wadliwa instalacja elektryczna to przede wszystkim ryzyko porażenia prądem i poważne źródło zagrożenia pożarem.

Każda instalacja wymaga indywidualnego podejścia. Starsze budynki mogą wymagać częstszych przeglądów i konserwacji, podczas gdy nowsze powinny być nadzorowane pod kątem prawidłowości wykonania wszystkich elementów instalacji i eliminowania potencjalnych wad.

Opieka techniczna nad instalacją elektryczną obejmuje całe spektrum zagadnień, od najprostszych, takich jak wymiana oświetlenia, czy kontrola gniazdek elektrycznych lub sprawdzanie stanu izolacji przewodów, aż po kontrolę zabezpieczeń, monitorowanie obciążenia instalacji i planowanie modernizacji pozwalających na wykorzystanie większej ilości odbiorników energii elektrycznej.

Co można zyskać, korzystając z usług ETSerwis?

ETSerwis, prócz opieki nad budynkiem, posiada w pakiecie usług profesjonalne doradztwo techniczne, projektowe i wykonawcze. Personel firmy stanowią wykwalifikowani specjaliści z długoletnim doświadczeniem, co pozwala im na sprostanie wymaganiom stawianym przez różnego rodzaju klientów.

Pomoc w doborze odpowiedniego planu kompleksowej obsługi budynku i jego otoczenia pod kątem instalacji elektrycznej, zakup materiałów eksploatacyjnych czy części zamiennych to tylko niektóre przykłady tego, co może zyskać potencjalny klient.

Duże doświadczenie skutkuje również elastycznością w przygotowaniu konkretnej umowy. Pozwala to na dobranie takich parametrów usługi, aby była ona w pełni satysfakcjonująca dla klienta i zaspokajała wszystkie jego potrzeby. W praktyce oznacza to możliwość współpracy z właścicielami obiektów mieszkalnych, handlowo-usługowych oraz produkcyjnych.

Ogromną zaletą jest również dyspozycyjność i liczne drogi kontaktu, w tym dedykowany serwis pozwalający na zgłaszanie usterek i monitorowanie bieżącego stanu realizacji naprawy.

Mobilne i stacjonarne rozwiązania w obsłudze technicznej budynku

Wszystkie wspomniane wyżej usługi świadczone są zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, wspólnot mieszkaniowych, sieci handlowych, biurowców, centrów handlowo-usługowych, zakładów przemysłowych, budynków użyteczności publicznej.

W zależności od konkretnych potrzeb obsługa techniczna może być realizowana na zasadzie serwisu mobilnego lub stacjonarnego. Serwis mobilny zakłada realizowanie zadań związanych z nadzorem technicznym przez ekipę, która będzie się pojawiać na danym obiekcie z określoną częstotliwością i w określonych terminach, realizując powierzone obowiązki, a także podczas interwencji w przypadku niespodziewanych awarii.

Obsługa stacjonarna zakłada natomiast stałą obecność ekipy technicznej w obrębie budynku i prowadzenie działań w wyznaczonych godzinach pracy.