Wytrzymałe wykładziny do galerii i obiektów handlowych

Wytrzymałe wykładziny do galerii i obiektów handlowych

W sklepach wielkopowierzchniowych codziennie przewijają się setki osób. Podłoga w takim miejscu musi być odpowiednio zabezpieczona przed zniszczeniem. Najlepszym materiałem jest wykładzina, którą łatwo można utrzymać w czystości.

Wykładziny do galerii i nie tylko

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów wykładzin. Jedne nadają się do domowego użytku, inne do biura, a jeszcze inne do galerii i obiektów handlowych. Te ostatnie muszą być bardzo wytrzymałe, ale i estetyczne.

Wykładzina do galerii przede wszystkim musi tłumić kroki i niwelować hałasy. Bardzo ważną funkcją jest oczywiście zabezpieczenie podłogi przed uszkodzeniem i zniszczeniem. Liczy się też funkcjonalność, a więc bardzo ważnym aspektem jest możliwość łatwego i szybkiego czyszczenia każdym środkiem chemicznym.

Jaką wykładzinę do galerii i sklepu wybrać?

Wykładziny do galerii i obiektów handlowych najczęściej wykonane są z kauczuku lub linoleum. Ten drugi rodzaj jest szczególnie wytrzymały i solidny, doskonale wytrzymuje długie i intensywne użytkowanie. Elastyczne i kauczukowe są także trwałe i dostępne w wielu ciekawych wzorach.

Wybierając wykładzinę do sklepu, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego została ona wykonana. Bardzo ważny jest aspekt estetyczny. Wykładzina powinna pasować do wystroju wnętrza i charakteru sklepu. Najczęściej do galerii wybiera się jasne barwy z niewielkimi wzorami. Do sklepu warto wybrać kolor, który współgra z wyposażeniem i aranżacją.

Wykładzina z napisami i elementami ozdobnymi

Wielu producentów oferuje możliwość zakupienia wykładziny do obiektów handlowych z logo firmy, napisem lub inną grafiką. Dzięki temu można stworzyć na podłodze ciekawą mozaikę.

Spersonalizowana wykładzina zachęca klientów do wejścia do sklepu, gdyż od razu rzuca się w oczy. Warto także postawić na wzory. Do wyboru są wykładziny imitujące drobne płytki, panele, parkiet, w kwadraty, romby czy koła. Do sklepu dziecięcego świetnym rozwiązaniem jest wykładzina z bohaterami z bajek lub zwierzątkami.