Soczewki kontaktowe do przedłużonego noszenia – czy warto?

Wraz z rozwojem technologii optycznej na rynku co rusz pojawiają się udoskonalone konstrukcyjnie i materiałowo rozwiązania. Zapewnia to elastyczność wyboru i pozwala na łatwe dopasowywanie soczewek kontaktowych do stylu i trybu życia. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się warianty przeznaczone do przedłużonego noszenia. Co to za szkła i kiedy warto się na nie zdecydować?

Soczewki kontaktowe do noszenia w trybie przedłużonym to rozwiązania, które możemy użytkować bez przerwy przez okres do sześciu nocy i siedmiu dni. Sprawdzają się więc bardzo dobrze podczas urlopu. Zapewniają bowiem prawidłowe widzenie, a nie wymagają codziennej pielęgnacji. Jeżeli więc zależy nam na dużej swobodzie i komforcie użytkowania, są to warianty stworzone z myślą o nas.

Jak wybrać odpowiednie soczewki?

Decydując się na nie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przepuszczalność tlenu, którą gwarantują. Im będzie ona wyższa, tym lepiej. Na uwadze musimy mieć bowiem to, że podczas snu tlen dopływa do rogówki jedynie za pomocą naczyń krwionośnych powiek, a jest on niezbędny dla zachowania zdrowiu oczu. Z tego też względu szkła kontaktowe przeznaczone do przedłużonego noszenia najczęściej produkuje się z materiałów silikonowo-hydrożelowych. Charakteryzują się one bardzo dobrą przepuszczalnością tlenu. Dzięki temu możliwe było zwiększenie okresu noszenia szkieł kontaktowych bez przerwy do 30 dni. Takowe też, miesięczne, soczewki znajdziemy na rynku.

Dla kogo soczewki kontaktowe przeznaczone do przedłużonego noszenia będą więc idealne? Przede wszystkim dla:

  • osób prowadzących bardzo aktywny lub nieprzewidywalny tryb życia,
  • miłośników spędzania czasu na łonie natury, co może utrudniać codzienną pielęgnację soczewek kontaktowych,
  • żołnierzy, pracowników służb ratunkowych i przedstawicieli innych zawodów, którzy nie mają czasu i możliwości odpowiednio dbać o szkła kontaktowe,
  • osób ze szczególnie słabym wzrokiem,
  • osób cierpiących na zaburzenia widzenia obuocznego.

Te oraz wiele innych rodzajów soczewek kontaktowych znajdziemy w ofercie sklepu optycznego Trendy Opticians https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe. Jedyne, co musimy zrobić, to je odpowiednio wybrać – zgodnie z wadą wzroku, którą mamy, i indywidualnymi preferencjami.