Przedszkole – bezpieczne miejsce dla Twojego dziecka

W życiu każdych rodziców przychodzi taki moment, kiedy muszą oni wybrać przedszkole dla swojego dziecka. To jedna z trudniejszych decyzji, ponieważ to od niej zależy, jak będzie rozwijać się maluch, jakie będzie jego samopoczucie i jak zostanie przygotowane do edukacji szkolnej. Dla mamy i taty to szczególny czas. Od tego momentu w wychowaniu ich pociechy czynny udział będą brali pedagogowie, nauczyciele i wychowawcy.

Kiedyś przedszkole miało przede wszystkim zapewnić opiekę dzieciom podczas nieobecności rodziców. Była to ich jedyna rola, niewielkie znaczenie miał rozwój malucha, edukacja, wspieranie jego kreatywności i talentów. Dzisiaj przedszkole traktowane jest jako centralny punkt edukacji i rozwoju kilkuletniego człowieka. To miejsce, w którym poznaje on świat, uczy się samego siebie, nawiązuje pierwsze przyjaźnie, uczy się to, co samodzielność, współpraca, empatia i wzajemna pomoc. Rodzice mają więcej możliwości wyboru, mogą zdecydować się na przedszkole niepubliczne w Poznaniu lub innym większym mieście bądź też na przedszkole publiczne, które nie zawsze wzbudzają ich zaufanie.

Wygoda rodziców – czy przedszkole musi być blisko domu?

Jednym z czynników, które rodziców uwzględniają podczas wyboru przedszkola, jest  lokalizacja. Kierują się w tym przypadku wygodą swoją, ale też swoich maluchów. Jazda samochodem 15 km czy też godzina jazdy autobusem nie napaja optymizmem. Dla dziecka oznacza to wczesne wstawanie, a dla rodzica dodatkowy obowiązek i większy stres.

Warto jednak pamiętać, że bliska lokalizacja nigdy nie wynagrodzi nam profesjonalnej opieki, poczucia bezpieczeństwa i szerokiej oferty dydaktycznej. Jest ważna i na pewno nie można o niej zapominać przy wyborze przedszkola. Czy jednak położone przedszkole w centrum miasta, blisko pracy rodzica jest dobrym rozwiązaniem?

Warto zastanowić się nad spokojniejszą okolicą i bliskością terenów zielonych. Przykładem takiego miejsca dla malucha jest przedszkole niepubliczne w Poznaniu Przedszkole-kropka.pl na Jeżycach, niedaleko Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza. Jest blisko centrum miasta, ale też popularnych osiedli w Poznaniu, jednocześnie w okolicy spokojnej i zielonej.

Ludzie, którzy lubią dzieci

Przedszkole jest miejscem szczególnym, w którym powinny pracować osoby z pasją, miłością do dzieci, pełne empatii, zaangażowania w swoje codzienne obowiązki, uśmiechnięte oraz z pozytywną energią. Zanim podejmiesz decyzję o przedszkolu dla swojego malucha, poznaj bliżej kadrę pracowniczą, czy pedagodzy, wychowawcy, opiekunowie i nauczyciele języków obcych posiadają odpowiednie kwalifikacje, czy są godne zaufania. Pamiętaj, że przez najbliższe miesiące to pod ich opieką będzie Twoje największe Szczęście.

Dzień Twojego dziecka

Jak przebiega dzień w przedszkolu? Czy oferuje ono zajęcia dodatkowe, naukę języków obcych, gimnastykę, zajęcia ruchowe, terapię logopedyczną, a także inne zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje dzieci, wspierające ich kreatywność i aktywny rozwój. Szeroką paletę możliwości oraz spędzania czasu w przedszkolu oferuje przedszkole niepubliczne w Poznaniu, które dodatkowo organizuje wyprawy terenowe, uczestniczy aktywnie w kulturalnych imprezach w mieście, a także zapewnia wakacyjną opiekę.

Chcąc, aby Twoje dziecko miało najlepsze warunki do rozwoju i budowania fundamentów swojego systemu wartości i zainteresowań, przedszkole powinno współpracować z rodzicami. Wybierz więc takie, które stawia na komunikację z rodzicami swoich podopiecznych. Wspólnie jesteście odpowiedzialni za młodego człowieka.