Jaki zestaw do nurkowania dla miłośników snorkelingu?

Wybranie porządnego zestawu do nurkowania nie jest prostym zadaniem zwłaszcza że oferta na rynku jest bardzo szeroka. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na własną technikę, ale również na sposób nurkowania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jaki zestaw do nurkowania wybrać do snorkelingu.

Jaka technika nurkowania?

Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście płetwonurkowanie. Jak sama nazwa wskazuje przy tej technice pod wodą wykorzystywane są płetwy. Opisywana metoda wymaga użycia pełnego zestawu do nurkowania. Niezbędnym elementem jest oczywiście butla z tlenem, dzięki której będzie można zanurzać się dość głęboko. Płetwonurkowanie jest zalecane dla osób doświadczonych.

Dla osób początkujących zdecydowanie lepszym wyborem jest nurkowanie bezdechowe. Przy tej technice zestaw do nurkowania nie obejmuje butli. Nurek zanurza się pod wodą na wstrzymywanym oddechu. W tym konkretnym przypadku potrzebna będzie maska i płetwy.

Wyróżnić należy także nurkowanie techniczne. Jest to propozycja dla doświadczonych nurków, którzy korzystają z dobrodziejstwa profesjonalnego sprzętu. Dzięki sprawdzonym technikom oddechowym możliwe jest pozostanie w wodzie nawet przez długi czas.

Porządne płetwy

Dla większości osób najtrudniejszym zadaniem jest wybranie porządnych płetw. Do wyboru są płetwy kaloszowe i paskowe. Te pierwsze wyposażone są w gumowe półbuty, które zakłada się bezpośrednio na bose stopy. Kluczem do sukcesu jest to, aby płetwy idealnie dopasować do rozmiaru stóp.

Płetwy paskowe wyróżniają się nietypową konstrukcją. Modele tego typu pozbawione są piety. Na ich miejscu znajduje się gumowy pasek, który można dowolnie regulować. Płetwy paskowe najlepiej zakładać na neoprenowe buty. Jest to najlepszy wybór dla osób, które nurkują głównie z butlą.

Na co zwrócić uwagę wybierając fajkę do nurkowania?

Aby wybrać porządną fajkę do nurkowania należy zwrócić uwagę oczywiście na jej długość i średnicę. Dla osób początkujących najlepszym wyborem są fajki krótkie. Jeżeli chodzi o zewnętrzną średnicę to powinna ona wynosić około 2,5 cm.

Warto zwrócić uwagę także na rodzaj ustników oraz na system zaworków. Te drugi element posiadają tylko droższe modele. Przydać może się również specjalny falochron, dzięki któremu nie ma ryzyka przedostawania się wody do wnętrza. Każdy dobry zestaw do nurkowania powinien posiadać maskę z fajką.

Zestawy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.