Niezapomniane zaręczyny z morzem w tle

Zaręczyny są wyjątkowym wydarzeniem. Dlatego warto je szczegółowo przygotować, aby ta chwila była spektakularna. Ciekawym pomysłem mogą być zaręczyny nad morzem. Można je urządzić w wielu wersjach, zaskakując wybrankę pomysłem i scenografią.

Dlaczego warto się zaręczyć nad morzem?

Powodów jest dużo. Przede wszystkim samo morze jest romantyczne. Szum fal, przelatujące mewy, wspólne zbieranie muszelek i bursztynów daje poczucie radości i spokoju. Nad morze zwykle jedzie się na kilka dni, więc po zaręczynach będzie jeszcze czas na wspólne przeżywanie tej doniosłej decyzji. To także świetny moment, aby na spokojnie porozmawiać o następnych krokach. Można wtedy zastanowić się nie tylko nad terminem i organizacją ślubu, ale i nad przyszłym wspólnym życiem.

Romantyczny rejs

Pomysłów na romantyczne Zaręczyny nad morzem może być naprawdę dużo. Morskie fale jako tło sprawdzą się o każdej porze roku i dnia. Wyjątkową scenografią do oświadczyn może być pokład statku. Do wyboru są zwykłe statki wycieczkowe, kutry czy jachty. Wystarczy poszukać firmy, która takie rejsy organizuje. Wbrew pozorom taki rejs wcale nie musi kosztować majątku.Amatorzy mocnych wrażeń mogą przeżyć oświadczyny w czasie lotu balonem. Niesamowite widoki na morskie wybrzeże i pierścionek zaręczynowy to połączenie, które wybranka zapamięta na zawsze.

Piknik na plaży w blasku świec

Zawsze dobrym pomysłem są zaręczyny podczas kolacji. Jednak warto, aby ta kolacja była w niezwykłym miejscu. Posiłek na urokliwej plaży w czasie zachodu słońca będzie na pewno doceniony przez drugą połówkę, a romantyczna aura ułatwi wypowiedzenie tych najważniejszych słów „czy za mnie wyjdziesz”. Posiłek może przybrać formę typowego pikniku, urozmaiconego płatkami kwiatów i mnóstwem świec. Jednak równie dobra będzie wytworna kolacja ze stołem, obrusem i świecami. W tym drugim przypadku nieoceniona będzie dyskretna pomoc przyjaciół lub wyspecjalizowanej firmy, którzy pomogą to zorganizować. Bo przecież ktoś musi przynieść stół, dekoracje i posiłek.

Wymaga to sporo wysiłku, ale takie zaręczyny na pewno będą zapamiętane do końca życia.