Jak zaplanować udane wakacje z dziećmi?

Chcecie pojechać na wakacje nad morzem z dziećmi, ale boicie się, że nie będą udane? Jeśli odpowiednio je zaplanujecie, to nawet deszczowa pogoda nie pokrzyżuje wam wypoczynku. Musicie jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Najważniejsze są noclegi!

Nawet największe atrakcje i przepiękna plaża nie będą cieszyć, gdy rodzina nie będzie miała dobrych warunków noclegowych. Dlatego noclegów zacznijcie szukać dużo wcześniej. Punkt noclegowy musi mieć odpowiednią lokalizację. Najlepiej wybrać taki, który jest położony blisko plaży. Unikniecie długich wędrówek, a tym bardziej kłopotliwych dojazdów. Zwróćcie też uwagę, czy punkt noclegowy ma takie udogodnienia dla najmłodszych jak dodatkowe łóżeczko czy specjalne krzesełka w jadalni czy restauracji.

Co robić, kiedy pogoda nie sprzyja plażowaniu?

Musicie też pamiętać, że plażowanie, czyli największa atrakcja wczasów nad morzem z dziećmi, jest możliwe, gdy jest ciepło i słonecznie. Na niepogodę musicie mieć przygotowane atrakcje zamienne, inaczej dzieci będą się nudzić.Jeszcze przed wyjazdem poszukajcie dobrze wyposażonych placów zabaw w pobliżu i różnych parków rozrywki. Zobaczcie, co ze swoimi pociechami możecie ciekawego zwiedzić. Różnego rodzaju zamki i pałace są zawsze pożądane. Nad morzem sprawdzą się też statki, okręty i latarnie morskie.Pozbierajcie razem bursztyny, muszelki, kamienie (można znaleźć naprawdę ciekawe) oraz ładne, wyrzucone przez morze kawałki drewna. Taka wyprawa świetnie wypełni pochmurny, chłodny dzień.

Podróż nad morze

Wakacje nad morzem z dziećmi wiążą się oczywiście z podróżą. Bez względu na środek transportu, musicie się do niej dobrze przygotować, aby przebiegała sprawnie i bez problemów.Obowiązkowo trzeba wziąć coś do jedzenia i picia. Herbata w termosie i woda w butelkach będą najlepsze do picia. Jeśli dzieci koniecznie chcą któryś ze słodkich napojów, to raczej zaserwujcie go w trakcie przerwy na obiad w restauracji. Do jedzenia dobre będą niewielkie kanapki, a zamiast słodyczy owoce i warzywa. W drogę zabierzcie też nawilżane chusteczki, papier toaletowy i kilka plastikowych woreczków do użycia w kryzysowych sytuacjach choroby lokomocyjnej. Jeśli wasze dzieci źle znoszą podróż, to podajcie im leki przeciw chorobie lokomocyjnej.