Kriolipoliza, czyli jak skutecznie usunąć tkankę tłuszczową?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, z którym zmaga się sporo osób. Czasami nawet dieta oraz aktywność fizyczna nie pomagają, a oporna tkanka cały czas przeszkadza w uzyskaniu wymarzonej figury. Na szczęście medycyna estetyczna oraz kosmetologia mają rozwiązania na wiele różnych problemów, w tym na nadmiarowy tłuszczyk. Kriolipoliza to świetny zabieg, o którym warto dowiedzieć się więcej, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością oraz małą inwazyjnością.

Coolsculpting zabieg

Coolsculpting to inaczej kriolipoliza. Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny, kobiety chętnie umawiają się na kriolipolizę z kilku względów. Po pierwsze jest to zabieg małoinwazyjny. Oznacza to, że nie są naruszane powłoki ciała. W czasie zabiegu tkanka tłuszczowa jest jedynie czasowo eksponowana na bardzo niskie temperatury, można powiedzieć, że jest zmrożona. To właśnie wtedy dochodzi do uszkodzenia i zniszczenia komórek tłuszczowych. Podczas kolejnych tygodni będą one metabolizowane przez wątrobę i wydalane z organizmu. Dlatego też efekty, jakie daje kriolipoliza nie są widoczne od razu. Sukcesywnie pojawiają się do kilku tygodni po wymrażaniu tkanki tłuszczowej i są naprawdę spektakularne.

Coolsculpting – charakterystyka

Kriolipoliza jest polecana dla wielu osób, między innymi ze względu na to, że jest mało inwazyjna. Trzeba tylko pamiętać o tym, że wcześniej należy wykonać próby wątrobowe, a zatem zrobić badanie z krwi, które oceni zdrowie wątroby. Niestety to właśnie wątroba jest najbardziej obciążona po zabiegu kriolipolizy. To ona zajmuje się metabolizowaniem obumarłych komórek tłuszczowych. Jeżeli badania prób wątrobowych wypadną pozytywnie, można umówić się na kriolipolizę. Najlepiej zarezerwować sobie na to 2 dni. Po kriolipolizie ciało może być odrobinę obolałe, dlatego na drugi dzień po wymrażaniu warto mieć wolny czas.

Ile kosztuje kriolipoliza?

Coolsculpting to zabieg stosunkowo nowy, dlatego też jego cena jest wysoka. Płaci się za wymrażanie tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w określonej części ciała, na przykład w dolnej części brzucha, na biodrach, na wewnętrznej części ud lub na ramionach. To właśnie tam aparat zamrażający tkankę może z łatwością zassać fałd skóry, a następnie zostaje ona poddana działaniu niskiej temperatury. Ważne jest również to, aby po zakończeniu zabiegu kosmetolog lub lekarz wykonał masaż, dzięki któremu w obrębie tkanek powróci krążenie krwi. Warto umówić się na kriolipolizę i sprawdzić, jak doskonałe efekty daje ten zabieg.