Gdzie trenować w Katowicach?

Szukasz siłowni, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Sprawdź polecane placówki, by wybrać idealne miejsce do regularnych ćwiczeń i nie tylko. Podpowiadamy, gdzie trenować w Katowicach!

Siłownie w Katowicach

W stolicy Śląska działa sporo siłowni i klubów fitness, różniących się od siebie wyposażeniem, powierzchnią oraz ofertą zajęć. Zanim podejmie się ostateczny wybór, warto porównać przynajmniej kilka z nich.

Jakie są najpopularniejsze siłownie w Katowicach?

  • Gym For You – Fitness Club – nowoczesny, zadbany, dobrze wyposażony punkt z dużym wyborem sprzętu, a także bogatą ofertą zajęć grupowych; w budynku znajduje się także sauna, która pozwala świetnie odprężyć się po treningu;
  • CityFit – oddział popularnej ogólnopolskiej sieci, ze zróżnicowanym wyposażeniem, wieloma zajęciami do wyboru oraz elastycznymi formami członkostwa;
  • Fabryka Formy Katowice – działający już od wielu lat, nastawiony na profesjonalne wsparcie ze strony trenerów, z wieloma nowoczesnymi maszynami oraz zróżnicowanym katalogiem zajęć fitness.

Popularne zajęcia na siłowniach w Katowicach

Samodzielne stworzenie planu treningowego oraz jego rygorystyczne przestrzeganie jest dość trudne. Z tego względu dużym powodzeniem cieszą się treningi grupowe, podczas których łatwiej jest zmotywować się do ćwiczeń, a do tego jest się pod opieką doświadczonego instruktora.

Jakie są popularne zajęcia na siłowniach w Katowicach?

  • zumba – energetyczny trening cardio z elementami tańców latynoskich, który jest nie tylko skuteczny, ale niezwykle przyjemny;
  • joga – wschodnia technika ćwiczeń i medytacji, która pomaga zadbać o ciało oraz umysł, zapewniając wzmocnienie ciała oraz wyciszenie ducha;
  • FBW (ang. Full Body Workout) – trening całego ciała, mający na celu kształtowanie sylwetki, a także zwiększenie wydolności i siły organizmu;
  • Zdrowy Kręgosłup – ćwiczenia poprawiające ruchomość układu kostnego oraz łagodzące dolegliwości bólowe, idealne dla osób o siedzącym trybie życia i/lub z problemami z kręgosłupem.

Co oprócz treningów?

Siłownie coraz częściej urozmaicają swoje oferty, organizując rozmaite zajęcia fitness oraz inne aktywności wykonywane w grupach, takie jak np. indor cycling (zajęcia grupowe polegające na ćwiczeniach z wykorzystaniem rowerków). Zwykle są dostosowane do potrzeb różnych osób (np. ze względu na poziom zaawansowania albo wiek/stan zdrowia) oraz dostępne w różnych godzinach i dniach tygodnia.

W najlepszych punktach można również wykupić stałe wsparcie trenera personalnego. Decydując się na taką usługę uzyskuje się kompleksową pomoc ze strony doświadczonego instruktora, który stworzy idealny plan treningowy oraz będzie na bieżąco odpowiadał na pytania, służył radą i korygował błędy.

Po treningu w niektórych placówkach warto skorzystać także z dodatkowych udogodnień, takich jak np. sauna. Wysoka temperatura pomaga odprężyć się i zrelaksować po treningu, a także złagodzić napięcie mięśni czy ból stawów. Do tego pomaga wypocić jeszcze trochę kalorii oraz oczyszcza organizm.

Weź pod uwagę wszystkie plusy i minusy popularnych siłowni w Katowicach, by wybrać najlepsze miejsce dla siebie. Postaw na nowoczesny, dobrze wyposażony i obsługiwany punkt blisko Ciebie!