Najlepsze zawiesie linowe do zadań specjalnych

Klasyczne zawiesie linowe wykonane jest w całości ze splotu lin stalowych. Największymi zaletami jest szerokie zastosowanie oraz niespotykana wytrzymałość. Oryginalne zawiesia poradzą sobie nawet w bardzo ciężkich warunkach. Najlepsze zawiesie oferuje dopuszczalne obciążenie nawet do 4 ton.

Czym wyróżniają się najlepsze zawiesia?

Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście certyfikowane zawiesie linowe, które posiada specjalne atesty. Pamiętać należy jedynie o tym, aby inwestować w produkty, które są w 100% zgodne z europejską normą 13414-1.

Nowoczesne zawiesia linowe są w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla poliestrowych i łańcuchowych odpowiedników. Największym zainteresowaniem cieszą się zawiesia o średnicy lin 6 mm, które są w stanie udźwignąć 400 kg. Do transportowania bardzo ciężkich ładunków wykorzystuje się z kolei liny o średnicy 48 mm, które z kolei są w stanie podnieść nawet 25 000 kg.

Wysokiej klasy zawiesie linowe doskonale sprawdzi się w wymagającym przemyśle morskim i hutniczym. To właśnie tutaj zwraca się szczególną uwagę na odporność na ciężkie warunki atmosferyczne.

Moda na zawiesia linowe typu F

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają niezawodne zawiesia linowe typu F. Mowa tutaj oczywiście o zawiesiach jednocięgnowych, które składają się z pojedynczego odcinka liny. Kilka lin owijanych jest bezpośrednio na rdzeń, dzięki czemu zawiesia są bardzo wytrzymałe.

Jeżeli chodzi o same końce lin, to złączone są one na obu końcach specjalnymi tulejami zaciskowymi. W zależności od potrzeb stosuje się nie tylko miękkie uchwyty zaczepowe, ale również miękkie pętle. To właśnie tego typu zakończenia nazywane są potocznie typem F. Znakiem charakterystycznym zawiesi F jest bardzo duża elastyczność oraz sztywna budowa zawiesi.

Jakie zakończenia wybrać?

Zawiesia linowe F mogą posiadać szereg różnych zakończeń. Pamiętać należy o tym, że to właśnie od zastosowanych zakończeń w dużym stopniu zależy dopuszczalne obciążenie robocze. Zawiesie linowe może być zakończone dowolnym hakiem albo może być połączone ogniwem głównym. W tym drugim przypadku można stworzyć niezawodne zawiesia linowe wielocięgnowe.

Wielu producentów oferuje także zawiesia linowe na indywidualne zamówienie, dzięki czemu można je dopasować do każdego zadania. Osoby, które nie wiedzą jakie zawiesia wybrać mogą skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Zawiesie linowe dostępne są w ofercie Cecho