Będziesz zaskoczony, co możesz zrobić ze zwykłym płynem do luster!

Rzadko kiedy przyglądamy się z bliska etykietom produktów chemii gospodarczej. Okazuje się, że składniki, jakie zawiera płyn do mycia luster, sprawdzą się nie tylko na oknach i lustrach. Zobacz, do czego można wykorzystać ten środek i sprawdź, czy u ciebie też przyda się w nieprzewidzianych sytuacjach!

Do czyszczenia dużych zabrudzeń na podłogach

Często kupując dom, narażamy się na niechciane niespodzianki po poprzednich lokatorach. Przykładem może być zaniedbana, niewyczyszczona podłoga. Zabrudzenia z błota są trudne do pozbycia się.

Wielu osobom w takich wypadkach sprawdził się Płyn do mycia luster. Nałożenie sporej ilości w miejscach zabrudzeń i pozostawienie go na kilka minut może zmiękczyć plamy. Dzięki temu usunięcie ich będzie dużo łatwiejsze. Warto uważać z tym sposobem na podłogach drewnianych i panelach. Nie pozostawiamy płynu zbyt długo, by nie zniszczył powierzchni.

Plamy na ubraniach

Płyn do luster będzie też świetnym rozwiązaniem na plamy na tkaninach. Jeśli pobrudziłeś się tuż przed wyjściem z domu – to zapewne nie masz czasu na szukanie konkretnych sposobów na plamy. Jednocześnie lepiej nie zostawiać ubrania bez interwencji, aby plama nie zaschła i całkowicie nie zniszczyła ubrania.

W takiej sytuacji należy sięgnąć po płyn do szyb. Błyskawicznie zareaguje na plamę i pozwoli ocalić ubranie. Jest też wygodny, bo zazwyczaj stoi w butelce ze spryskiwaczem, dzięki czemu można wycelować nim prosto w zabrudzenie. Po wszystkim konieczne będzie wypranie ubrania w pralce. I gotowe!

Plamy na blatach

Zdarzyło ci się kiedyś, że nie byłeś w stanie doczyścić blatu? Istnieją plamy po jedzeniu, które trudno jest zlikwidować z pomocą tylko płynu do naczyń. Przykładem może być lekko wyschnięty miód. Na szczęście podziała na niego płyn do mycia luster.

Płyn najlepiej zetrzeć za pomocą ostrej strony gąbki. Jeśli obawiamy się o stan blatu – możemy użyć ścierki. Najlepiej miękkiej i bawełnianej o bardzo ciasnym splocie. W ten sposób pozbędziemy się zabrudzeń w kilkadziesiąt sekund.