Zdrowe paznokcie – jak je pielęgnować?

Pielęgnacja paznokci jest bardzo ważna nie tylko w czasie, gdy zdejmujemy tipsy, lakiery, czy żele. O paznokcie należy dbać każdego dnia, gdyż to one najczęściej narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych w ciągu dnia. Większość z nas wykonuje na co dzień zajęcia, podczas których ma do czynienia z substancjami, które w sposób lekki lub bardziej agresywny oddziałują na nasze paznokcie. Dlatego należy przestrzegać pewnych zasad, aby nasze paznokcie nie odczuły negatywnego wpływu tychże substancji. Ponadto zawsze najlepszą opcja jest udanie się do kosmetyczki, najlepiej zaufanej, na której umiejętnościach zawsze możemy polegać. W wypadku pojawiających się wątpliwości, który salon wybrać, pomocny może okazać się poradnik –  „Najlepszy fryzjer i kosmetyczka w Katowicach? Wiemy, jak ich znaleźć.” Przekonasz się wtedy, że znalezienie zaufanej kosmetyczki nie jest wcale zadaniem trudnym czy czasochłonnym.

Ochrona paznokci przed czynnikami zewnętrznymi – o czym warto pamiętać?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko wizyty u kosmetyczki są ważne, ale także samodzielnie podejmowane zabiegi zapobiegawcze i pielęgnacyjne we własnym domu. Należy oswoić się z kremami, które znakomicie zabezpieczają nasze paznokcie w ciągu dnia. Pozwolą one na utrzymanie właściwego nawilżenia skóry palców wokół paznokci oraz zapewnią ochronę samym paznokciom przez zabezpieczenie ich powierzchni czy wzbogacenie ich w niezbędne składniki odżywcze.  Dzięki temu paznokcie będą mieć możliwość regeneracji w razie drobnych uszkodzeń.

Poza tym o zdrowie paznokci możemy zadbać, skutecznie je chroniąc poprzez stosowanie niezbędnych środków ochrony takich jak chociażby rękawice ochronne. Ich założenie podczas wykonywania czynności, w czasie których istnieje ryzyko ich uszkodzenia, pozwoli uchronić je przed urazami mechanicznymi, a także szkodliwym działaniem środków chemicznych.

W  domowym zaciszu mamy możliwość stałej kontroli stanu naszych paznokci po całym dniu pracy, dlatego dobrze jest tego nie zaniedbywać, gdyż możemy wychwycić wiele z pozoru łatwych do przeoczenia nieprawidłowości, skaleczeń, zadziorów itp. Wszelkie nasze obserwacje na pewno przydadzą się podczas wizyty u kosmetyczki i znacznie ułatwią jej pracę z naszymi paznokciami.

Preparaty kosmetyczne do ochrony paznokci – po co warto sięgać?

Zawodowe kosmetyczki posiadają w swoich gabinetach wiele preparatów, które bez wątpienia będą nam przydatne w prawidłowej pielęgnacji paznokci. Są to między innymi:

  • kremy zawierające składniki nawilżające, natłuszczające i odżywiające płytkę paznokcia,
  • lakiery z substancjami odżywiającymi, które nie tylko je chronią, ale też same w sobie nie powodują ich osłabienia, ani nie wywołują niepożądanych reakcji jak zaczerwienienia i uczulenia,
  • możliwie jak najmniej agresywne płyny do usuwania manicure lub pedicure.

Jak można zauważyć, stosunkowo łatwo jest zadbać o paznokcie już nawet we własnym domu. Wiele cennych informacji przekazać nam może doświadczona kosmetyczka w trakcie wizyty.

Wybierając się do kosmetyczki w Krakowie, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, który gabinet robi najlepsze stylizacje, ale także na to, który salon oferuje pielęgnacyjne zabiegi na  paznokcie w Krakowie. Do takich zabiegów należą wszelkiej maści spa dla dłoni czy zabiegi parafinowe, ale także bardzo popularny w ostatnim czasie manicure japoński.

Reasumując z pomocą doświadczonych manicurzystek, pielęgnacja paznokci jest łatwiejsza i zawsze wychodzi na dobre.