Zakup odplamiacza do dywanów

sklep.voigt.pl 22.jpg

Każda gospodyni domowa doskonale wie jak dużym problemem jest czyszczenie domowych tekstyliów. I o ile z zasłony, narzuty czy firany nie są aż takim wyzwaniem – o tyle dywany mogą okazać się dużym kłopotem dla niedoświadczonej pani domu.

Czym czyścić dywan?

Dywan z uwagi na swoje gabaryty nie jest łatwy do czyszczenia. Nie można załadować go do pralki, by po dwóch godzinach cieszyć się nieskazitelną czystością i przyjemnym, świeżym zapachem. Dywan jest również mocno eksploatowaną częścią domowego wyposażenia. Dlatego do jego wyczyszczenia należy użyć specjalistycznej chemii.

Wybierając odplamiacz do dywanów trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Powinien on nie tylko świetnie radzić sobie z plamami czy innymi zabrudzeniami, ale również odświeżać, eliminować przykre zapachy (np. zwierząt) oraz chronić jakość materiału u głębię kolorów.

Skuteczny środek czyszczący

Skuteczny Odplamiacz do dywanów najlepiej spełnia swoje zadanie przy użyciu odkurzaczy piorących. Zawarta w odplamiaczu aktywna piana szybko usuwa zabrudzenia, tłuste plamy, a odkurzacz piorący dodatkowo wyciąga drobinki piasku, kurzu czy zwierzęcej sierści. Oczywiście można również czyścić dywan używając odplamiacza w połączeniu z wilgotną ściereczką lub gąbką.

Odplamiacz do dywanów pozwala na skuteczne i szybkie czyszczenie bez uprzedniego zamaczania. Najlepiej sprawdzi się przy niwelowaniu miejscowych plam czy zabrudzeń. Wszystkie składniki odplamiacza są bezpieczne dla tkanin, dlatego nie należy obawiać się przebarwień czy uszkodzenia materiału, z którego wykonany jest dywan.

Gdzie kupić odplamiacz?

Odplamiacz do dywanów jest dostępny niemal w każdej drogerii czy sklepie specjalizującym się w środkach czystości. Jest stosunkowo tani i powinien znaleźć się na każdej łazienkowej półce.

Najczęściej odplamiacz do dywanów dostępny jest w formie sprayu, co ułatwia jego aplikację i chroni przed zadozowaniem zbyt dużej ilości detergentu. Z uwagi na swoją wydajność jedno opakowania wystarcza na długo.