Zalety korzystania z plastikowych skrzyniopalet

schoeller - kisteny (3).jpg

Kisteny, inaczej nazywane skrzyniopaletami to coraz bardziej popularne rozwiązanie na przechowywanie i transportowanie swoich produktów. Jakie są zalety korzystania z tego typu rozwiązań w przemyśle i transporcie?

Przechowywanie różnorodnych produktów

Kisteny oraz beczki plastikowe producent proponuje jako idealne do przechowywania problematycznych produktów i towarów. W tym zakresie na głowę biją swoje drewniane odpowiedniki (niegdyś niezwykle popularne, obecnie coraz częściej zastępowane przez kisteny). W plastikowych pojemnikach można przechowywać żywność, w tym owoce i warzywa. Świetnie nadają się one również do transportu w chłodni, gdyż są odporne na niskie temperatury. W beczkach i skrzyniopaletach plastikowych można z powodzeniem trzymać też sypkie produkty, farmaceutyki i płyny. To niewątpliwa zaleta tego typu pojemników.

Higiena

Wykonane z wysokiej jakości plastiku kisteny i plastikowe beczki są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Wystarczy użyć do tego pary wodnej, by zdezynfekować pojemnik i móc używać go po raz kolejny. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku przechowywania i transportowania żywności, czy produktów farmaceutycznych.

Ekologia i wytrzymałość

Niemal każdy producent beczek plastikowych oraz skrzynkopalet do ich wytwarzania używa wysokiej jakości plastiku. Poddaje się go bardzo dużemu naciskowi w specjalnej formie, by nadać kistenom pożądany kształt. Dzięki temu są one niezwykle wytrzymałe, odporne na zarysowania czy odkształcenia. Niewiele osób jednak wie, iż kisteny produkuje się w całości ze 100% recyklingowanego polipropylenu. Oznacza to, iż produkty te w żaden sposób nie szkodzą naszemu środowisku naturalnemu, nie wymagają wycinki drzew, a do ich wytworzenia używa się plastiku, który już wcześniej został wyprodukowany. To ważna informacja, szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy cenią sobie ekologiczne i praktyczne rozwiązania, nie chcąc jednocześnie tracić na jakości swoich produktów.

Jak widać, kisteny, czyli plastikowe skrzyniopalety to rozwiązanie idealne dla wszystkich ceniących sobie wygodę, higienę oraz troszczących się o środowisko naturalne.