Rozszerzone naczynka nie muszą towarzyszyć ci już zawsze

Rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy mogą dawać mało estetyczny rezultat. Można jednak je usuwać – w tym celu warto udać się na konsultację do dobrego gabinetu medycyny estetycznej.

„Pajączki”, czyli trwale poszerzone naczynka włosowate, które widoczne są przez naskórek, pojawiają się w różnych częściach ciała. Mogą być pojedyncze, ale mogą również tworzyć gęstszą, bardziej rzucającą się w oczy sieć. Pojawiają się również na twarzy – skłonność do naczynek jest głównie uwarunkowana genetycznie, ale również jest związana ze stanem układu krążeniowego, hormonalnego, a także z nadmiernie wrażliwą skórą.

W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych dla skóry z rozszerzonymi naczynkami. Zawierają one składniki, które mają zmniejszać ich widoczność, a także zapobiegać rozwojowi problemu. Niestety, nie działają tak skutecznie, nawet jeśli zapłacimy za nie wysoką cenę.

Znacznie lepszym wyborem będzie udanie się do gabinetu medycyny estetycznej, w którym będziemy mogli wybrać zabieg taki jak zamykanie naczynek. Więcej o zabiegu na http://tarkiewicz.pl/uslugi/skleroterapia-zamykanie-naczynek/

Zamykanie naczynek w gabinecie polega głównie na wykorzystaniu urządzenia laserowego. To zabieg bezinwazyjny, podczas którego odczuwany jest tylko lekki dyskomfort. W przypadku mniejszych „pajączków” możliwe jest ich usunięcie nawet podczas jednej czy dwóch wizyt, z kolei te większe wymagają kilkukrotnego odwiedzenia gabinetu.

Laser dociera do głębszej warstwy skóry, w której znajduje się naczynko, a następnie powoduje jego zniszczenie i wchłonięcie się. Dzięki temu nie jest ono już widoczne. Na stronach internetowych gabinetów można znaleźć zdjęcia przed i po zabiegu, które pokazują, jakie efekty można wtedy osiągnąć.

Ceny zabiegów usuwania naczynek krwionośnych laserem są przede wszystkim zależne od obszaru, na którym zabieg ten ma być wykonany. Rozpoczynają się od około 200-300 złotych za nos, natomiast w przypadku całej twarzy mogą wynosić nawet powyżej 500 złotych. Dokładne cenniki można sprawdzić na stronach internetowych gabinetów.